Apatia

     Co to jest apatia? To stosunek do stosunku po stosunku.
     Większość z homo sapiens skupia się na czasie przed…, czyli na odpowiedzi na pytanie: Jak zaciągnąć kobietę/mężczyznę do łóżka? W sumie jest to jak najbardziej zgodne z naturą, że wszystkie myśli i działania ukierunkowane są na „zdobycz”.
     W czasie poprzedzającym punkt kulminacyjny robimy wszystko, aby zaprezentować siebie z jak najlepszej strony. Kobiety ubierają się seksownie, dbają o ciało, robią sobie elegancki makijaż i fryzurę. Otoczone mgiełką perfum uśmiechają się tajemniczo z lekkim przymrużeniem oczu i rozchylonymi ustami. Przemawiają do partnera nie tylko słowem, ale i całym ciałem. Ograniczają konwersację na ulubione tematy ciuchów i ploteczek, na rzecz rozmowy dotyczącej osiągnięć w pracy, przeczytanej książki lub artykułu oraz dalekich podróży.

W łóżku
zaskakujcie się wzajemnie,
bawcie się, eksperymentujcie.
Przecież znacie się,
ufacie sobie.

     Mężczyzna, wybierając się na spotkanie, bierze prysznic, nawet zrobi manicure, uważniej dobiera kolor skarpetek do krawata oraz wkłada obcisłe slipki, zamiast luźnych bokserek we wzorki. Konwersacja jest błyskotliwa, a tematy do rozmowy wybierane w sposób przemyślany, na poziomie. Bo przecież nie może się przyznać, że po prostu woli posiedzieć przed TV przy piwku oglądając mecz.
Stroszą piórka, opowiadają o swoich sukcesach, by pokazać się z jak najlepszej strony, ze strony zaradnej, dobrej partii.
     Osiągnąwszy cel, przedstawiciele płci są z siebie zadowoleni i dumni. Patrzą na siebie z uznaniem, podnoszą swoją wartość w swoich oczach. Zdobycz wpadła w sidła, można konsumować. A co robią po stosunku? Standardowo kobieta szybko biegnie do łazienki, a mężczyzna przewraca się na drugi bok i zasypia. A miało być tak pięknie – inaczej niż zwykle, romantycznie tak i ciepło.


     Podobnie jest w stałych związkach, monotonia wkrada się do nich nie wiadomo kiedy. Przestajemy się starać, bo albo nam się nie chce, albo mamy mało czasu. Gdzie te uniesienia i fascynacje…? Kobieto i mężczyzno, zróbcie coś z tym!
     Po pierwsze przytulcie się i obdarzcie jeszcze odrobiną czułości. Możecie razem udać się do łazienki na wspólną kąpiel bądź prysznic. Mile widziany masaż ciała płynem do mycia o przyjemnym dla obojga zapachu. Dla urozmaicenia możecie po wyjściu z wody wycierać się wzajemnie ręcznikiem. Włóż seksowny komplecik do spania zamiast barchanowych majtek albo koszuli do ziemi. Dla faceta wystarczą dopasowane bokserki lub modna piżama, byle nie w kratkę, jak dla dziadka.
     W łóżku zaskakujcie się wzajemnie, bawcie się, eksperymentujcie. Przecież znacie się, ufacie sobie. Możecie pozwolić sobie na szczerość i rozmowę o tym, czego chcecie, o czym fantazjujecie, czego nigdy nie próbowaliście, a nie przekracza to granic żadnego z was.

[smartads]
     Zgłodnieliście? Jeśli nie pomyśleliście o tym wcześniej, zróbcie razem lekką przekąskę i przygotujcie napoje. Usiądźcie razem i porozmawiajcie, najlepiej o tym, co było dla was zaskakująco przyjemne. Zaplanujcie sobie kolejny raz, ale nie zdradzajcie wszystkich niespodzianek, które przygotujecie dla siebie. Chodzi jedynie o to, żeby przygotować wcześniej prozaiczne elementy, aby nie tracić cennego czasu na organizację, gdy nadejdzie wreszcie ten upragniony moment. Najbardziej deprymująca rzecz przed lub w trakcie stosunku to gorączkowe poszukiwanie prezerwatywy.
     W ten sposób nawet szczęśliwi posiadacze potomstwa, będą w stanie wygospodarować chwile przyjemności tylko dla siebie. Kto wie, czy nie nabierzecie ochoty na drugi raz…

Foxy

Dodaj komentarz