Spacer najlepszy na wszystko

spacer2

     Sklepy mamy dziś zamknięte, pogoda jest ładna czyli mamy wspaniały dzień na spacer. Spacer jest bezcenny – poprawia pamięć i koncentrację, obniża ciśnienie krwi, zmniejsza poziom stresu.! Proponujemy wybrać się na – spacer w te ostatnie ciepłe dni. Przekonaj się, co możesz zyskać, zwłaszcza gdy na przechadzkę wybierzesz się z rodziną, po pracy, po szkole czy przedszkolu. Nie każdy może sobie pozwolić na wycieczkę za miasto, ale nic, poza lenistwem ruchowym, nie usprawiedliwia rezygnacji ze spacerów. Wiele osób nie docenia walorów tej najprostszej i na pewno najtańszej formy rekreacji. A zyskać można naprawdę bardzo dużo.


Rodzinna rekreacja

     Nie trzeba też szczególnych badań, żeby stwierdzić, że jest to taka forma rekreacji, którą może uprawiać każdy – niezależnie od płci, wieku, poziomu sprawności fizycznej, miejsca zamieszkania itd. Jest to więc świetna forma rodzinnej rekreacji, przynajmniej podczas weekendu, kiedy wszyscy – rodzice i dzieci – chcą razem spędzać wolny czas. Poza porcją zdrowia, którą sobie niewątpliwie w ten sposób aplikujemy, mamy możliwość porozmawiania ze sobą o sprawach, których nie można ”przegadać” przez długie tygodnie, bo nie ma na to czasu. Warto zapytać dzieci o ich sprawy – i szkolne, i koleżeńskie, dowiedzieć się, co nasza pociecha obecnie przeżywa, co ją martwi, a co cieszy.

[smartads]
Lepsza pamięć i sen

     A po powrocie – zrelaksowane dziecko na pewno szybciej upora się z odrobieniem pracy domowej, wpadnie na pomysł rozwiązania trudnego dotąd zadania z matematyki, łatwiej nauczy się kilku nowych, obcojęzycznych słówek. A my? Na pewno po spacerze będziemy lepiej spać, a rano z większą ochotą – i może bez konieczności wypicia pobudzającej filiżanki kawy – rozpoczniemy pełen wyzwań dzień. Polecam spróbować! Tym bardziej, że nic tu nie można stracić. A zyskać? To już niech każdy sprawdzi sam!

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

  1. Rodzinna rekreacja jest bardzo ważna i przynosi wiele pożytku – zarówno dla dzieci jak i rodziców. Nie trzeba mieć wcale domu z ogrodem…Doskonale można zrelaksować się także w miejskim ogrodzie czy spacerze poza miasto…Przebywanie razem na świeżym powietrzu w innych niż codzienne sytuacje wzmacnia nie tylko więzi rodzinne ale także poprawia kondycję fizyczną, co z kolei wpływa na nasze codzienne życie…Zabierajmy więc swoich mężów, żony i dzieci na długiee spacery…

Dodaj komentarz