Magdalena Prokopowicz odeszła

Magdalena Prokopowicz     Magdalena Prokopowicz, założycielka Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie!, odeszła 22 czerwca 2012 r. Wygrała życie. Wiedziała, że warto. Nie zachęcała w ciemno.
     Gdy zachorowała na raka piersi 8 lat temu, lekarze dawali jej 2 lata życia. W trakcie leczenia okazało się, że jest w ciąży. Lekarze zalecali aborcję. Urodziła zdrowe dziecko. Choroba nie usunęła jej z życia. Cały czas była aktywna, pracowała, założyła fundację. Żyła intensywniej niż wielu zdrowych ludzi. Zarażała optymizmem i nadzieją. Rozbrajała poczuciem humoru. Potrafiła znaleźć plusy nawet trudnej sytuacji. W kwietniowym wywiadzie dla Tok FM śmiała się, że obustronna mastektomia zapewnia jędrny biust, gdyż podczas rekonstrukcji piersi nie ma do wyboru modelu „ziemniak w skarpecie”. Zmieniała atmosferę wokół raka piersi dzięki hasłu kampanii, które głosi: „Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi”.
     Żal. Tak wiele mogła zdziałać. Nie ma rady. Teraz działać musicie Wy. Uświadomcie sobie i innym kobietom w otoczeniu, że bardzo ważna jest profilaktyka. Regularne badania rulez.

michaniaaPrzypomnijcie sobie, co na temat swoich zmagań z rakiem mówiła nam Lidka:
Luźna pogawędka o nowotworze piersi
michaniaaPrzypomnijcie sobie, jak powinno wyglądać samobadanie piersi. Przypomnijcie też swoim koleżankom:
Samosia bada się sama

Badajcie się dziewczyny!

Elżbieta Haque

Dodaj komentarz