Depilacja bikini

Przymiarka do bikini – czyli wszystko o depilacji okolic intymnych.
     Dziś żadna kobieta nie pojawi się na plaży w kostiumie kąpielowym bez wcześniejszej, choćby częściowej, depilacji okolic intymnych. Głębokie wycięcia dolnych partii kostiumów wręcz wymuszają usunięcie części włosów.
     Jaką metodę wybrać? Masz do dyspozycji kilka sposobów pozbycia się niechcianych włosów, każdy ma zalety i wady.
GOLENIE

Włoski okolic bikini
możesz tylko nieco przyciąć
albo ukształtować zgrabną
fryzurkę intymną.
Salony kosmetyczne proponują
wymyślne wzorki
a nawet farbowanie(!).

Zalety: sposób najprostszy, najtańszy i najmniej bolesny.
Wady: włoski szybko odrastają, kłują; golenie może spowodować miejscowe uszkodzenia naskórka, powstawanie zaczerwienień, krostek oraz swędzenie.
Rada: kup odpowiednią, damską maszynkę do golenia bikini (ma małą główkę ułatwiającą manewrowanie w tej okolicy). Przed przystąpieniem do golenia, weź kąpiel lub prysznic, żeby włoski i skóra były wilgotne. Zastosuj piankę do golenia, to ułatwi zabieg i zmiękczy włoski. Po nim, dokładnie umyj okolice bikini, używając dobrego środka do higieny intymnej (o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym), delikatnie osusz skórę i wklep krem. To pomoże zregenerować się naskórkowi i zapobiegnie podrażnieniom wyjątkowo delikatnej skóry.
METODA CHEMICZNA – KREM
Zalety: metoda całkowicie bezbolesna, szybka, prosta i wygodna, a przy tym stosunkowo tania; likwiduje nawet bardzo krótkie włoski, nie powoduje ich wrastania w skórę, bo krem usuwa je z jej powierzchni; jedna z najczęściej wybieranych przez kobiety metod depilacji.
Wady: krótkotrwały efekt, konieczność powtarzania zabiegu co kilka dni; możliwość wystąpienia podrażnień i uczuleń przez związki chemiczne, wchodzące w skład kremu.
Rada: do depilacji intymnej używaj wyłącznie kremów przeznaczonych do usuwania włosków z okolic bikini (a nie tych do depilacji nóg). Wybieraj preparaty do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii, bo działają delikatniej i mają składniki kojące. Przed pierwszym zastosowaniem danego preparatu wykonaj próbę, nakładając odrobinę kremu na skraj owłosienia i obserwuj reakcję skóry.
WOSK
Zalety: metoda najbardziej skuteczna, gdyż usuwa włoski na długo (4-6tygodni) i bardzo dokładna; odrastające włosy są delikatniejsze i miękkie; po zabiegu skóra jest czysta i gładka.
Wady: bardzo bolesna, zwłaszcza za pierwszym razem; po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i piecze. Ponieważ źle wykonany zabieg z użyciem wosku lub plastrów woskowych może być przyczyną dotkliwego bólu i podrażnień, lepiej wykonać go w gabinecie kosmetycznym. Metoda dość kosztowna, jeden zabieg to wydatek ok 90zł.

[smartads]
Rada: jeśli decydujesz się na ten zabieg po raz pierwszy, przeprowadź go w gabinecie kosmetycznym.
Pamiętaj, że rozgrzanym woskiem lub plastrami woskowymi najłatwiej usuwa się włoski o długości 3-4mm. Przytnij je do tej długości, a depilacja będzie mniej bolesna.
Przed zabiegiem dokładnie oczyść okolice bikini i posyp talkiem, który ułatwia przyleganie plastrów. Przyklejaj je po rozgrzaniu w dłoniach, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a odrywaj w kierunku przeciwnym – jednym, zdecydowanym ruchem. Nie przyklejaj plastra drugi raz w tym samym miejscu (podczas jednego zabiegu). Włoski, które pozostały po oderwaniu plastra, trzeba usunąć pęsetą.
Po zabiegu posmaruj skórę specjalnym kremem łagodzącym podrażnienia lub pantenolem, a jeżeli jest bardzo zaczerwieniona i obolała, zrób zimny kompres.

Dodaj komentarz