Zabawy urodzinowe

zabawy urodzinowe     Przykłady zabaw, jakie można urządzić podczas przyjęcia urodzinowego dziecka.
Jak to smakuje?
     Zabawa, dzięki której dzieci nie tylko będą się świetnie bawić, ale i się najedzą. Mało tego, same będą mogły ocenić, jak wrażliwy mają zmysł smaku.
     Jeżeli dzieci nie są niejadkami, możesz przygotować tacę z różnymi smakołykami, orzeszkami, herbatnikami, owocami, czekoladą, warzywami itd. Dla odważnych możesz podać trochę soku z cytryny, pikantny ketchup lub chrzan. Wszystko przykryj, żeby nie było nic widać. Każde dziecko po kolei ma zawiązywane oczy. Wtedy inne podaje mu coś do spróbowania. Zadaniem próbującego dziecka jest odgadnięcie, co je.
     Materiały i narzędzia do wykorzystania:

 • taca z różnymi produktami spożywczymi,
 • chustka do zawiązania oczu,
 • serwetka do przykrycia tacy.

zabawy urodzinowe

Zgadnij kto to?
     Ochotnik staje tyłem do grupy, a rodzic opisuje jedno z pozostałych dzieci. Na przykład: ma długie włosy, czerwoną spódniczkę i ciągle się uśmiecha.
     Zadaniem odwróconej osoby jest odgadnięcie, o kim mówi rodzic. Po rozpoznaniu opisywanej osoby, wybiera się kolejną osobę do zgadywania. Najwygodniej jest, kiedy wskaże ją dziecko, które właśnie odpowiadało. Dla urozmaicenia zabawy możemy też liczyć, po której podpowiedzi zagadka została rozwiązana.
     Materiały i narzędzia do wykorzystania:

 • dobry nastrój.

zabawy urodzinowe

Worek życzeń
     Do kolorowego woreczka wrzucamy kartki z różnymi zadaniami. Zadania mogą być rozmaite, np.: zrób przysiad, zaśpiewaj piosenkę.
     Puszczamy muzykę. Dzieci siadają w kole i podają sobie woreczek z zadaniami. Kiedy muzyka milknie, dziecko z woreczkiem w ręku losuje zadanie. Zabawa kończy się w momencie wykonania wszystkich zadań.
     Materiały i narzędzia do wykorzystania:

 • kartki z zadaniami,
 • worek lub kolorowa torebka,
 • sprzęt grający.

zabawy urodzinowe

Balonikowy taniec
     Dobieramy dzieci w pary i wkładamy między nie balon. Może on być umieszczony między głowami lub brzuszkami (zależy to od wieku dziecka).
     Puszczamy muzykę i wszystkie pary muszą poruszać się w jej rytm. Wygrywa ta para, której balonik spadnie jako ostatni. Aby utrudnić tańce, można zmieniać tempo muzyki.
          Materiały i narzędzia do wykorzystania:

 • balony,
 • sprzęt grający.

[smartads]

zabawy urodzinowe

Zagadki z balonika
     Ta zabawa to rodzaj uatrakcyjnionych, prostych kalamburów dla dzieci. Do każdego nadmuchanego balonika wkładamy rysunek zwierzątka, rzeczy lub jakiegoś przedmiotu.
     Każde dziecko kolejno wybiera balonik, rozdeptuje, aby pękł głośno i pokazuje na migi to, co przedstawia rysunek. Wygrywa ten, kto odgadnie najwięcej rysunków.
     Materiały i narzędzia do wykorzystania:

 • balony,
 • karteczki z rysunkami.

eva

Dodaj komentarz