2 tydzień ciąży

starania     W pierwszej odsłonie kalendarza ciąży mówiliśmy o tym, że pierwszy tydzień ciąży nie jest tak naprawdę początkiem ciąży. Drugi tydzień ciąży również nie jest jeszcze de facto ciążą.
     Zakładając 28-dniowe cykle, około 14 dnia cyklu następuje uwolnienie dojrzałej komórki jajowej. Zanim to nastąpi, dojrzewają pęcherzyki Graffa, które właśnie uwalniają później komórkę. Endometrium, czyli błona śluzowa macicy, rozrastając się, przygotowuje się do ewentualnej ciąży i przyjęcia zapłodnionej komórki. W organizmie w tym czasie wzrasta poziom estrogenu. Zmienia się śluz szyjki macicy, staje się rzadszy i rozciągliwy, dzięki czemu plemniki mają ułatwione zadanie. Poprawia się samopoczucie kobiety. Wzrasta jej atrakcyjność fizyczna i rośnie ochota na seks.
     Największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę występuje pomiędzy trzecim dniem przed owulacją a dniem po niej. Czyli jest to 5 dni w ciągu jednego cyklu. Można określić moment nadejścia tych dni za pomocą testów owulacyjnych dostępnych w aptekach, z użyciem komputerów owulacyjnych a także metodami naturalnymi, dzięki obserwacji śluzu i temperatury.
     Są tacy, którzy wierzą, że zaplanować można nie tylko ciążę, ale i płeć dziecka. Uprawiając seks w dniu owulacji, para zwiększa szansę na poczęcie chłopca, im termin dalszy od owulacji, tym większe są szanse na dziewczynkę.

[smartads]
     Planowanie ciąży zakończ wizytą u lekarza, by upewnić się, że wszystkiego dopilnowałaś. Już wkrótce będziesz mogła przemierzać kalendarz ciąży, tydzień po tygodniu obserwując zmiany zachodzące w twoim brzuchu.

/eR

Dodaj komentarz