Zabawy dla dzieci (2 – 3 lata)

zabawa     Pomysły na zabawy dla dwu-, trzylatków. Do wykorzystania na imprezach, podczas spotkań rodzinnych i z kolegami.

Balonikowy taniec
          Dobieramy dzieci w pary i umieszczamy balon pomiędzy dziećmi w parze. Może być on umieszczony między głowami lub brzuszkami (zależy to od wieku dziecka).
     Puszczamy muzykę i wszystkie pary muszą poruszać się w jej rytm. Wygrywa ta para, której balonik spadnie jako ostatni. Aby utrudnić tańce można zmieniać tempo muzyki.
     Materiały i narzędzia do wykorzystania:

  • balony,
  • sprzęt grający.


zabawy urodzinowe

Skrzynia skarbów
     Ta zabawa wymaga większych przygotowań wcześniej. Przede wszystkim musisz mieć pudełko z pokrywką, a najlepiej z wyciętą niewielką dziurką w pokrywce, przez którą dziecko wylosuje upominek. Najlepiej żeby było kolorowe i wesołe. Następnie zapakuj w kolorowy papier paczuszki z maleńkimi prezentami dla dzieci. Wystarczą drobiazgi, byle ładnie zapakowane.
     W czasie zabawy wnieś do pokoju skrzynię ze skarbami. Każde dziecko losuje prezent, ale pod warunkiem, że zaprezentuje coś, o co poprosisz, np.: zaśpiewa piosenkę, powie wierszyk, zrobi straszną minę, lub fikołka. Dobrze jest wcześniej przygotować sobie listę z zadaniami do wykonania dla dzieci, aby w trakcie zabawy nie myśleć gorączkowo nad poleceniem, ponieważ dzieci nie lubią czekać. Postaraj się wcześniej obserwować dzieci, aby dopasować zadania do możliwości i charakteru dziecka.
     Jako małe prezenty świetnie sprawdzają się zabawki z kinder niespodzianek, są malutkie i zawsze ich w domu pełno, ale mogą być też lizaczki lub małe wafelki.
     Materiały i narzędzia do wykorzystania:

  • prezenty,
  • duże pudełko lub skrzynka,
  • lista zadań do wykonania przez dzieci.

zabawy urodzinowe

Zabawa w zwierzątka
     Każdemu dziecku przydziel rolę jakiegoś zwierzątka: krowy, konika, kurczaczka, kotka, itd. Potem opowiadaj historyjkę o życiu na farmie. Kiedy padnie nazwa danego zwierzęcia, dziecko, które dostało jego rolę, naśladuje odgłosy wydawane przez to stworzenie.

[smartads]
     Im częściej pojawiają się znajome nazwy, tym lepsza zabawa. W momencie, kiedy dzieci będą już zmęczone zabawą, na uspokojenie atmosfery i wyciszenie, dobrze sprawdza się wspólne opowiadanie bajki. Wszyscy siadają w kole i zaczynasz bajkę „Dawno dawno temu, żył sobie…”, a kolejne dziecko dokłada coś od siebie i tak po kolei. Wychodzą naprawdę ciekawe historie!!
     Materiały i narzędzia do wykorzystania:

  • dobry nastrój.

zabawy urodzinowe

Kto lubi?
     Ustawiamy odpowiednią ilość krzeseł lub poduszek, czyli o jedno mniej niż jest uczestników zabawy. Dzieci siedzą w kole na krzesłach. W środku koła pozostaje jedno dziecko, które zadaje pytanie np. Kto lubi kolor różowy?
     Wszyscy, którzy lubią ten kolor wstają z krzeseł i zamieniają się miejscami. Dziecko, które stało w środku musi w tym czasie zająć wolne krzesło. Uczestnik, który nie znalazł wolnego miejsca, zostaje w środku i zadaje pytanie.
     Materiały i narzędzia do wykorzystania:

  • krzesełka lub poduszki.

eva

Dodaj komentarz