Fryzury dla dziewczynki

fryzury     Zazwyczaj po komunii dziewczynki bardzo chcą zmienić fryzurę na krótszą. Są zmęczone ciągłym rozczesywaniem i pielęgnacją długich włosów. To dość powszechna praktyka, gdyż mamy same są zmęczone pielęgnacją długich włosów, o które trzeba szczególnie dbać, by wyglądały zdrowo i ładnie.
     Skracanie dziewczynkom włosów po komunii jest ogólnie dobrym pomysłem. Dla dziecka ważna jest wygoda, a długie włosy są wymagające. Z tego też względu odradzam cieniowanie włosów, ponieważ takie fryzury wyglądają dobrze, gdy są wymodelowane. Mało która mama ma czas modelować włosy swojemu dziecku. Bardzo popularną fryzurą dla małych dziewczynek i jednocześnie praktyczną jest cięcie dłuższe z przodu, krótsze z tyłu (BOB) – do linii karku, żeby czasami można było spiąć włosy w koński ogon. Włosy cięte równo, bez cieniowania, doskonale nadają się do różnego rodzaju upięć, warkoczy. Włosy czesane w dobierany kłos nie wystają na bokach, delikatnie rozczesują się, nie tworząc bałaganu.

[smartads]
     Niedługo po komunii zbliża się okres wakacyjny. Całodzienne bieganie po dworze, wyjazdy, upał, piasek… Nie polecamy ścinać włosów i grzywek krótko. Grzywka zasłania czoło podczas kąpieli słonecznych, co powoduje, że czoło się nie opala i pozostaje plama. Grzywki nie można wczesać w kucyk i często przeszkadza podczas zabawy. Poza tym, w upalne dni czoło się poci. Przykryte grzywką poci się jeszcze bardziej, co może prowadzić do podrażnienia skóry.
     Bardzo często z wyjazdów wakacyjnych, szczególnie do krajów egzotycznych, dziewczynki wracają z warkoczykami z dodatkiem sztucznych włosów, zaplecionymi na całej głowie. Wygląda to bardzo fajnie, ale niestety skutki mogą być bardzo przykre:
u fryzjera

  • poparzona skóra głowy – włosy chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi, zebrane w warkoczyki, odsłaniają skórę
  • zbyt mocne naprężenie skóry powodujące zapalenie mieszka włosowego
  • zbyt duże obciążenie dla cebulki włosa skutkujące utratą włosów, wyrywaniem poszczególnych partii włosów
  • zdredowienie, które powoduje problemy z rozczesywaniem

     Dlatego trzeba ostrożnie spełniać wakacyjne fantazje dzieci, żeby ceną tych fantazji nie były zniszczone włosy.

Emilia Liwska
Emilia

Dodaj komentarz