Zabawki dla dużych i małych

     Myli się ten, kto myśli, że modelarstwo to hobby tylko dla najmłodszych. Sklejaniu modeli z równie dużą pasją co dzieciaki oddają się także ich ojcowie, a nawet dziadkowie. Mało tego, często jest tak, że to właśnie od nich maluchy uczą się podstaw, zdobywają wiedzę, aż w końcu zarażają się pasją do modelarstwa.

     Wydawać by się mogło, że dzisiejsza młodzież, mająca tak ogromne możliwości wyboru różnych atrakcyjnych rozrywek, nie będzie zainteresowana takim hobby, jak sklejanie modeli. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Modelarstwo ponownie zyskuje coraz większą grupę zwolenników właśnie w gronie dzieciaków i młodzieży. Czasem jest nawet tak, że to oni wprowadzają swoich ojców czy dziadków w tematykę modelarstwa.

modelarstwo

     Dla dzieciaków sklejanie modeli to świetna okazja by połączyć przyjemne z pożytecznym. Bawiąc się, mogą jednocześnie zdobywać wiedzę z zakresu historii czy wojskowości. Hobby to uczy cierpliwości, dokładności, pomaga skupić się na jednej rzeczy. Rodzice lub dziadkowie mają z kolei szansę na powrót do lat młodości, na to, by choć przez chwilę znów poczuć się jak mali chłopcy. Dla nich może to być świetna rozrywka po pełnym stresu dniu i idealny sposób na rozładowanie nagromadzonego napięcia.

[smartads]

     Świetnym rozwiązaniem jest wspólne sklejanie modeli, które może okazać się prawdziwą frajdą, zarówno dla dzieciaków, jak i dla rodziców. Często zdarza się, że tato lub dziadek odwiedza sklep modelarski, gdzie kupuje dla swojej pociechy takie właśnie modele w prezencie, po czym sam ochoczo dołącza do dziecka, angażując się w jego sklejanie i malowanie. Jest to świetna okazja na wspólne spędzenie czasu, co pozwala na zacieśnianie więzi. Wspólny wysiłek włożony w tworzenie modelu i wspólna radość z końcowego efektu to najlepsza recepta na dobre relacje rodzinne.

     Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko spędza zbyt dużo czasu przed komputerem, ma problemy z nauką czy koncentracją, albo wasze relacje nie są najlepsze, spróbuj zachęcić je do wspólnej pracy przy sklejaniu modeli. Mogą to być jego ulubione maszyny – samoloty, helikoptery, czołgi lub inne. Ważne, aby odnalazł w tym pasję i przyjemność. Nigdy nie jest za późno, by odkryć w sobie nową pasję, tym bardziej jeśli możesz dzielić ją z własnym dzieckiem czy wnukiem.

Dodaj komentarz