Przygotuj malucha do szczepienia

     Choć ospa wietrzna jest bardziej uciążliwa niż groźna dla zdrowia, nie warto ryzykować i narażać dzieci na powikłania, które co prawda nie muszą, ale przecież mogą wystąpić. Szczepionki przeciwko ospie są powszechnie dostępne — warto z nich skorzystać.

     Jak szczepić dziecko przeciwko ospie? Tak samo, jak w przypadku podawania innych szczepionek. Najlepiej jak najwcześniej. po pierwsze — maluch będzie odporny na wirus ospy wietrznej, który na pewno prędzej czy później pojawi się w jego żłobku czy przedszkolu. A po drugie — dzieci w wieku niemowlęcym dużo łatwiej i z mniejszym stresem przechodzą szczepionki. Zwykle kończy się na płaczu i rozdrażnieniu. Przedszkolaka nie jest już tak łatwo namówić na pójście na szczepienie, a wizytę w przychodni zdrowia możemy okupić nawet małym buntem i histerią. Zamiast stresować i siebie, i dziecko, zadbajmy o zaszczepienie w jak najmłodszym wieku.

Szczep, gdy dziecko jest w pełni zdrowe

     Jeśli chcemy wiedzieć, jak szczepić dziecko przeciwko ospie, możemy zasięgnąć porady na wielu portalach medycznych dostępnych w sieci. Udzielają się na nich zarówno eksperci, jak i rodzice, którzy służą swoją radą, pomocą, wskazówkami i opiniami. Na szczepienie trzeba się wybrać wtedy, gdy dziecko jest w pełni zdrowe. Nie można też podawać szczepionek maluchom, które mają obniżoną odporność, są leczone lekami immunosupresyjnymi lub miały niedawno przetaczaną krew. To przeciwwskazania, które czasowo dyskwalifikują z zaszczepienia.

[smartads]
Chroni przed ospą i półpaścem w dorosłości

     Szczepionka przeciwko ospie jest, póki co, jedynym sposobem, by uchronić dziecko przed tą chorobą. I nie tylko tą. Wirus ospy wietrznej w dorosłym wieku może wywołać półpasiec, czyli chorobę, która jest dużo trudniejsza w leczeniu. jeśli więc odpowiednio wcześnie zaszczepimy malucha, możemy mieć pewność, że o co najmniej dwóch chorobach można zapomnieć i spać spokojnie. Jedno szczepienie to w tym przypadku podwójna korzyść a także i bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Dodaj komentarz