Zagraniczne wycieczki szkolne

urlop wakacje

     Szkoła to czas nauki, ale również to czas przez nas wszystkich dobrze wspominanych wycieczek szkolnych. Kiedyś częściej organizowane były w pobliżu naszego miasta, bądź do największych miast w Polsce. Jednodniowe, autokarowe, do muzeum, opery czy teatru. Decydowano się na takie rozwiązania, ponieważ taką wycieczkę było łatwiej zorganizować. Dzisiaj mamy zupełnie nowe możliwości! Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby zagraniczne wycieczki szkolne były często organizowane przez polskich nauczycieli.

     Kiedyś było trudniej, ale dzisiaj mamy dostęp do biur podróży, które oferują wachlarz możliwości dla szkół w atrakcyjnych cenach. Zagraniczne wycieczki szkolne są zorganizowane z wielką starannością. Zarówno transport, jak i nocleg, przewodnik, ubezpieczenie, wyżywienie i wszelkie atrakcje są zapewniane w ramach oferty. Można skorzystać z konsultanta biura podróży, który przygotuje ofertę spełniająca nasze wymogi i oczekiwania( np. biuro podróży ATAS).

[smartads]

     Wycieczki szkolne to czas integracji, ale przede wszystkim to sposób na poznawanie świata przez dzieci. To sposób na poszerzanie horyzontów, przekazanie w sposób praktyczny nauki o kulturze, historii, architekturze czy o pięknych zjawiskach przyrodniczych. Jest to idealny sposób, aby dzieci w okresie nauki o świecie i jego złożoności mogły go zobaczyć i doświadczyć. Uczy to również tolerancji, świadomości o różnorodności religijnej, narodowościowej.

     Warto zaznaczyć, że takie wycieczki są bardzo dobrze zorganizowane od strony edukacyjnej – nastawione merytorycznie na to, aby uczestnicy jak najwięcej się dowiedzieli o danym miejscy i jak najwięcej z takiej wycieczki wynieśli. To również niezapomniane wspomnienia. Dlatego właśnie warto, aby szkoły częściej korzystały z zagranicznych wycieczek szkolnych. Warto również wspomnieć o tym, że niektóre rodziny nie mogą pozwolić sobie na wyjazdy zagraniczne całą rodziną. Zagraniczne wycieczki szkolne są często finansowo bardziej dostępne dla polskich rodzin. Jest to szansa, aby dzieci i młodzież miały równe szanse na zwiedzenie innych państw i przeżycia niezapomnianej przygody.

Dodaj komentarz