Cienka lub gruba kreska – jaki eyeliner wybrać?

eye

     Jednym z głównych akcentów ponadczasowego, klasycznego makijażu w stylu Marylin Monroe lub Brigitte Bardot jest idealnie narysowana kreska na górnej powiece. Mnogość dostępnych kosmetyków sprawia, że współczesna kobieta musi rozpatrzyć wiele opcji, które pozwolą jej uzyskać upragniony efekt. Warto także poznać uwspółcześnione wariacje na temat klasycznej kreski.


Ponadczasowy makijaż oka

     Czarna, nieco grubsza kreska namalowana eyelinerem, doskonale wygięta w łuk i nadająca oczu wymarzony kształt migdała to coś, co zawsze uwodzi swoją prostotą. W połączeniu z ustami umalowanymi pomadką w dowolnym odcieniu czerwieni będzie stanowiła idealne zwieńczenie eleganckiej stylizacji. Oglądając zdjęcia sprzed lat, zauważyć można, że owa kreska niemal w każdym przypadku wyglądała tak samo. Natomiast teraz została „odświeżona” przez stylistów makijażu.

Cienka niczym niteczka

     Eyeliner z niezwykle cieniutkim aplikatorem będzie pomocny wtedy, gdy zależy nam na niezwykle naturalnym dziennym makijażu. Używając kosmetyku w odpowiednim kolorze, uzyskamy jedynie efekt podkreślonego oka i optycznego zagęszczenia rzęs. Z tego względu ta wersja kreski będzie odpowiednia i stosowna dla pań w każdym wieku – od uczennicy gimnazjum po dojrzałą kobietę. Aby wyczarować taki makijaż, postawmy np. na eyeliner L’Oreal. Perfect Slim ma nie tylko niezwykle cienki i precyzyjny aplikator, ale przede wszystkim jest w formie flamastra, co ułatwi stworzenie precyzyjnej linii.

[smartads]
Zamiast cieni do powiek

     Jakiś czas temu na rynku pojawił się eyeliner w formie markera. Dzięki takiemu kosmetykowi nie tylko łatwiej narysujemy grubszą, graficzną kreskę (wypełnianie grubej kreski cienkim pędzelkiem jest dość uciążliwe), możemy go też użyć do wyczarowania mocnego, wyrazistego makijażu utrzymanego w rockowym stylu. W tym celu eyelinerem malujemy całą górną powiekę, aż do miejsca jej załamania. Pamiętajmy jedynie o ładnym wykończeniu makijażu w zewnętrznym kąciku oka w taki sposób, aby otrzymać efekt kociego oka.

     Jest to również rozwiązanie dla tych pań, które nie mają dość umiejętności, aby różnymi cieniami do powiek wyczarować intensywny makijaż wieczorowy. Aby tak mocnej, graficznej kresce nadać bardziej odświętny charakter, wystarczy oprószyć powiekę odrobiną brokatu lub dodać kolorystyczny akcent.

Dodaj komentarz