Jaki prezent dla niemowlęcia?

zabawki dla niemowląt

     Obecnie w sklepach zabawkarskich jest ogromny wybór wszelkiego typu zabawek przeznaczonych także dla tych najmłodszych dzieci. Jakie zatem zabawki wybierać i na co zwracać uwagę, aby sprawiły nowonarodzonemu dziecku przyjemność?

     Dla najmłodszych maluszków

     Nowonarodzone dzieci są szczególnym rodzajem konsumenta – wprawdzie mają jeszcze niesprecyzowane wymagania, ale jasno i głośno potrafią reagować na przedmioty, także zabawki, które im nie odpowiadają. Zabawki dla takich maluszków powinny przede wszystkim skupiać się na tym, aby maleństwo wchodząc w życie szybko nauczyło się podstawowych umiejętności – takich jak chwytanie i trzymanie przedmiotów w ręku, rozpoznawanie odległości i rozróżnienie kolorów. Dlatego też zabawki dla niemowląt powinny posiadać bardzo wyraziste kolory, które zachęcą je do wysiłku.

     Doskonały prezent dla dziecka zaraz po urodzeniu to mięciutki kocyk z ciekawą aplikacją, hipoalergiczna pościel czy karuzela nad łóżeczko. Taki upominek z pewnością przypadnie do gustu nie tylko maleństwu, ale także jego rodzicom. Co więcej, karuzela może spełniać rolę pozytywki, która będzie usypiać maluszka i da matce możliwość chwili wypoczynku. Kręcące się w karuzelce zabaweczki uczą dziecko wyczucia odległości oraz pomagają wyrabiać mięśnie zarówno gałek ocznych (przy podążaniu wzrokiem za poruszającymi się zabawkami oraz skupianiem wzroku na ciekawych, kolorowych kształtach), jak i mięśnie rączek, kiedy osesek rozpocznie sięganie za poruszającymi się zabaweczkami pragnąc je złapać.

     Także mata na podłogę to świetny prezent dla dziecka. Pozwala ona ćwiczyć mięśnie oraz oderwać się od rutyny związanej z leżeniem w łóżeczku, przy czym jednocześnie zaspakaja ciekawość świata małego zdobywcy. Kolorowe przedmioty, które często wykonane są z materiałów o zróżnicowanej strukturze pozwalają dziecku uczyć się, że świat zbudowany jest z odmiennych pod względem faktury materiałów.

[smartads]

     Dla dzieci, które już siedzą

     Dzieci, które już siedzą z pewnością docenią wszelkiego rodzaju przedmioty, które będą mogły badać rączkami i buzią. Dlatego też niezmiernie istotnym jest sprawdzanie, czy dana zabawka posiada stosowane certyfikaty bezpieczeństwa i czy została wykonana z przyjaznych i nietrujących materiałów lub farb. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zabawek sprowadzanych ze wschodu (głównie Chin).

     Prezent dla dziecka, które już siedzi, powinien uwzględniać jego możliwości i chęci dalszego rozwoju. Doskonale sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju zabawki , które umożliwią dziecku zbadanie różnych faktur, wytrzymałe na uderzenia oraz charakteryzujące się pięknymi barwami.

Dodaj komentarz