Hiszpania dla całej rodziny: dokąd warto się wybrać?

urlop wakacje
by Sura Nualpradid/freedigitalphotos.net

     Kusi słońcem, pięknym wybrzeżem oraz letniskami, w których cała rodzina może spędzać czas w atrakcyjny sposób. Hiszpania to kraj wyjątkowy, który sprzyja familijnym wyjazdom. Dokąd warto się wybrać na rodzinny urlop w tym kraju?


Costa del Sol: moc atrakcji dla każdego

     Wybrzeże Słońca to najchętniej odwiedzany przez turystów region Andaluzji. Ogromne zainteresowanie wypoczynkiem na Costa del Sol sprawiło, że niemal każde sprawdzone biuro podróży, np. Raibow Tours, oferuje możliwość pobytu na jego terenie. Takie kąpieliska, jak Malaga, Nerja czy Marbella, to idealne propozycje dla turystów chcących wypoczywać w Hiszpanii rodziną. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Malaga może oczarować nie tylko świetnymi warunkami do wypoczynku, ale i ciekawymi zabytkami. Tutejsza twierdza mauretańska przyciąga miłośników archeologii, z kolei Castillo de Gibralfaro zachwyca potężnymi murami obronnymi. Dla dzieci jest to miejsce wyjątkowe, które skutecznie pobudza ich wyobraźnię i pozwala im w ciekawy sposób odkrywać historię. Nerja umożliwia z kolei połączenie wypoczynku nad morzem z wizytą na terenie jednego z najpiękniejszych kompleksów jaskiń na świecie. Położona w odległości 60 km od Malagi, znana jest z tak niezwykłej atrakcji, jaką jest Cueva de Nerja. To podziemne królestwo zachwyca szatą naciekową oraz urządzanymi w podziemnych salach koncertami muzyki poważnej.>/p>
Costa Dorada: skarby Złotego Wybrzeża

     Złote Wybrzeże to kolejny zakątek Hiszpanii, którym podróżujące rodziny będą zachwycone. W gronie tutejszych kurortów wyróżnia się Stiges – miasteczko znane z malowniczej zabudowy oraz pięknych plaż. Na doskonałe warunki do wypoczynku można też liczyć w Cambrils, które jeszcze nie tak dawno było zwykłym portem rybackim. Dla rodzin z dziećmi miejscem wyjątkowo godnym polecenia staje się jednak miejscowość Salou. Jej największym walorem jest rodzinny park rozrywki, na terenie którego cała rodzina miło spędzi czas. Port Aventura, czyli Port Przygód, to jedno z najsłynniejszych wesołych miasteczek w Europie i duma Costa Dorada. Czekają tu takie atrakcje, jak największa na kontynencie kolejka górska oraz wystrzeliwana wieża.

[smartads]
Barcelona dla dużych i małych

     Dla dorosłych Barcelona to przede wszystkim wspaniałe zabytki, którymi przyciąga Dzielnica Gotycka. To również perły secesyjnej architektury, w gronie których wyróżnia się słynna katedra zaprojektowana przez Gaudiego. A jakie atrakcje Barcelona może zaoferować najmłodszym? W tym mieście maluchy mogą spędzić czas na wspaniałej zabawie. Jedną z największych atrakcji jest tu park rozrywki Tibidabo, z którym o względy najmłodszych konkuruje barcelońskie ZOO. Przyciąga ono m.in. pokazami tresowanych delfinów. Mali przyrodnicy będą też zachwyceni wizytą w L’aquarium de Barcelona. Tu czeka aż 40 potężnych zbiorników, w których prezentowane są najciekawsze gatunki zwierząt żyjących pod wodą. Dla odważnych maluchów największą atrakcją są tu spotkania z rekinami, które – jak się okazuje – wcale nie muszą być groźnymi potworami.

     Hiszpania to kraj idealny dla tych, którym marzy się wypoczynek w familijnym gronie. Tutejsze atrakcje mogą zachwycić i dużych, i małych podróżników. Na terenie hiszpańskich wybrzeży oraz w niezwykłej Barcelonie każdy turysta może miło spędzić czas. Doskonała zabawa i piękna sceneria sprawiają, że zaplanowanie rodzinnego wypoczynku w Hiszpanii staje się wyjątkowo przyjemnym zadaniem.

Dodaj komentarz