Rodzinne wakacje dla rowerzystów – Włochy zapraszają!

wycieczki

     Razem lubicie rodzinne wycieczki na rowerach? Jeżeli kondycja dopisuje i do dyspozycji jest wolny czas i środki, warto pomyśleć o wyjeździe zagranicznym – rodzinne wakacje we Włoszech mogą być strzałem w dziesiątkę!

     Aktualnie coraz więcej rodzin wyjeżdża na wakacje zagraniczne. Nie tylko powodzeniem cieszy się Egipt, Tunezja czy Grecja, gdzie czekają ciepłe morskie wody, słoneczna pogoda oraz liczne atrakcje – zabytki, sporty wodne, parki przyrodnicze i parki rozrywki. Dodatkowo także turyści wyjeżdżają rodzinnie do krajów, w których można czas spędzić aktywnie, na przykład na rowerach. To w tej dziedzinie dużym powodzeniem cieszą się Włochy.

Jaki kierunek obrać?

     Do dyspozycji jest pełna gama różnorodnych tras rowerowych na całym Półwyspie Apenińskim. Wtedy, gdy liczy się zwiedzanie i aktywny wypoczynek, warto postawić na Toskanię, a także można wybrać zachodnie wybrzeże z Rzymem. Do dyspozycji są także górskie trasy rowerowe na północy kraju, w tym w regionie Trydentu. To właśnie one są wybierane najczęściej – zróżnicowanym pod kątem trudności trasom towarzyszą tu unikatowe krajobrazy Dolomitów oraz lazurowych górskich jezior.

Z przyczepką lub osobnym rowerkiem

     Dzieci starsze mogą zabrać własne rowery na wycieczkę. Mniejsze natomiast lepiej będą czuły się w przyczepce ciągniętej przez rower rodzica. W obu przypadkach trzeba dobrać odpowiednie pod kątem trudności trasy. Zwłaszcza w regionach górskich są one dość wymagające, dlatego dla niedoświadczonych rowerzystów mogą być sporym problemem. Warto wtedy obrać inne ścieżki albo podzielić je na mniejsze odcinki, na przykład po 30-50 kilometrów.

[smartads]
Jak zorganizować wycieczkę?

     Teraz wycieczka rowerowa we Włoszech może być zakupiona w biurze podróży lub też można zorganizować ją samodzielnie. W każdym przypadku trzeba oczywiście dobrać ją tak, aby gwarantowała odpowiednie zaplecze pod kątem wieku malucha. Przy planowaniu wycieczki na własną rękę warto wcześniej zapoznać się z planami i propozycjami tras – są one dostępne w internecie. Gdy wybiera się gotowe wakacje, wtedy nie trzeba już zasadniczo martwić się szczegółami. Naturalnie, jest to zwykle droższe rozwiązanie, niemniej dla doceniających komfort będzie ono optymalne.

     Włochy to doskonały kierunek na rodzinne wycieczki – nie tylko skoncentrowane na wypoczynku na wybrzeżu Adriatyku, ale również poświęcone sportom, w tym kolarstwu. Duże zróżnicowanie tras, dobrze przygotowane zaplecze i piękne widoki sprawiają, że obranie tego kierunku będzie doskonałym pomysłem na wakacje.

Dodaj komentarz