Pracujący rodzice – co zrobić z dzieckiem w wakacje

terapia2

     Wakacje tuż tuż. Dla większości dzieciaków to okres całkowitej laby, kiedy mogą odpocząć od nauki i szkolnych obowiązków. Podczas gdy większość rodziców w wakacje pracuje, dzieciaki są podrzucane do dziadków, lub znajomych, a w najgorszym wypadku pozostawione same sobie.

     Część dzieciaków wyjeżdża na zielone szkoły bądź obozy. Oferta takich obozów jest niezwykle szeroka i dopasowana do zainteresowań dzieciaków. W ofercie są obozy językowe, sportowe, konne czy modelarskie. Niestety nie wszyscy rodzice mogą zapewnić dzieciakom wakacyjny wyjazd. Dlatego dla wielu z nich ratunkiem są ośrodki zajmujące się dzieciakami właśnie w okresie wakacyjnym. I jest to świetne rozwiązanie – nie tylko dlatego, że maluchy mają opiekę podczas gdy rodzice są w pracy, ale także dlatego, że czeka tam na nich ciekawa oferta edukcyjno-rozrywkowa.

     Dzieciaki, które z jakiś powodów nie mogą sobie pozwolić na taki wyjazd wcale nie muszą być skazane na wakacyjną nudę. Osiedlowe domy kultury, biblioteki czy świetlice środowiskowe mają dla dzieci i młodzieży wiele ciekawych propozycji. Dzięki temu, podczas gdy rodzice są w pracy dzieciaki mają zapewnioną opiekę i ciekawe rozrywki.

[smartads]

     Mogą liczyć np. na półkolonie w ramach których realizowane są ciekawe zajęcia tematyczne. Poza takim podstawowymi jak zajęcia plastyczne, gry i zabawy na świeżym powietrzu jest jeszcze szersza oferta – taka jak warsztaty modelarskie czy zajęcia muzyczne połączone z nauką gry na instrumentach. Zajęcia takie są dostosowane do wieku – mogą to być proste warsztaty obejmujące naukę z zakresu sklejanie modeli, ale i bardziej zaawansowane jak ich malowanie oraz pilotaż. Organizowane są różnego rodzaju pokazy modelarskie, na które zaproszeni są rodzice, którzy mogą z dumą podziwiać dzieła swoich maluchów oraz zawody modelarskie z nagrodami. Te ostatnie są zwykle organizowane przez miejskie ośrodki sportu i rekreacji.Jest to bardzo dobry i ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu przez dzieciaki. Chodzi o to by w okresie wakacji możliwie jak najaktywniej spędziły czas, łącząc przyjemne z pożytecznym. Nie pozwól aby Twoje dziecko przesiedziało wakacje przez telewizorem czy komputerem. Pomóż mu w aktywnym spędzeniu czasu, które być może zaowocuje zupełnie nową pasją, która będzie rozwijana przez lata. Jeśli jesteś w domu, a nie możesz wysłać dziecka na obóz odwiedź sklep modelarski i kup wybrany model i razem z maluchem spędzaj czas przy jego sklejaniu.

Dodaj komentarz