sport_w_ciazy

     Nie jesteś już w odmiennym stanie, ale Twój brzuch, niestety, nadal tak? Co zrobić, aby ciało po ciąży było znów gładkie i jędrne? Przede wszystkim trzeba się uzbroić w cierpliwość. Jeśli w czasie ciąży sporo przybrałaś na wadze, nie licz na to, że po porodzie wszystko zniknie. Zwykle rozciągnięta skóra na brzuchu wymaga co najmniej kilku miesięcy pracy. Należy wzmocnić skórę, pozbyć się „wałeczków” tłuszczu, zredukować rozstępy i cellulit. Czeka Cię intensywna praca nad swoim ciałem.


Po pierwsze – zmniejsz rozmiar

     Jeśli pozostały Ci nadmiarowe kilogramy, musisz wybrać odpowiedni dla siebie sport i uprawiać go konsekwentnie, najlepiej 3 razy w tygodniu. Basen, siłownia, aerobik, biegi, jazda na rowerze czy choćby ćwiczenia w domu pomogą wrócić do właściwej wagi. Intensywne ćwiczenia jednak możesz uprawiać dopiero po około 5-6 tygodniach od porodu. Warto pilnować diety, nie głodzić się, szczególnie jeśli karmisz piersią, ale jeść z umiarem i zdrowo. Odpowiednia dieta nie wpłynie jednak na stan i wygląd skóry, która rozciągnięta po ciąży nie wygląda zbyt efektownie. Teraz więc przede wszystkim stoi przed Tobą zadanie ujędrnienia ciała, bo tylko wtedy pozbędziesz się wiotkiej skóry. Pielęgnacja skóry ma za zadanie zmobilizowanie komórek do szybszych przemian metabolicznych oraz pobudzenia fibroblastów do zwiększenia produkcji kolagenu, który powoduje, ze skóra staje się elastyczna i zwarta.

     Najprostszym i bezkosztowym zabiegiem jest wykonany pod prysznicem, w warunkach domowych – masaż szorstką rękawicą lub szczotką z miękkim włosiem oraz naprzemienne zimne i ciepłe (nie gorące) natryski, po których ciało będzie lepiej ukrwione, jędrniejsze i gładsze. Polecamy także peelingi, które złuszczą delikatnie stary naskórek, wygładzą i uelastycznią skórę, a także przygotują ją na pełniejsze wchłanianie aktywnych składników z kosmetyków. Peeling nie jest drogim kosmetykiem, a możesz wybierać w zapachach i formach, aby dobrać najlepszy dla siebie. W związku z tym, że skóra po ciąży jest zwykle bardziej sucha i wrażliwa warto wybrać preparat złuszczający z kremową lub żelową bazą z małymi drobinkami czyszczącymi, a wzbogacony o olejki lub witaminy. Na koniec wcieraj ujędrniający krem, balsam lub masło do ciała. W miejscach powstania rozstępów nakładaj specjalistyczny kosmetyk. Podstawą pielęgnacji jest nawilżanie, które zapewnia prawidłowe funkcjonowanie skóry.

[smartads]

     Dobrze również wiedzieć, że poprawie wyglądu brzucha sprzyja karmienie piersią, bo podczas tej czynności wydzielana jest oksytocyna – hormon obkurczający macicę. To za sprawą jego działania powiększony podczas ciąży brzuch w naturalny sposób szybciej wraca do swego rozmiaru. Zatem jeśli tylko masz taką możliwość, a przede wszystkim chęci, dla zdrowia dziecka i własnej urody, karm maleństwo piersią.

Dodaj komentarz