Tablice – czy sprawdzą się jako dekoracja domu?

tablice_suchoscieralne

     W większości domów istotne informacje domownicy wymieniają między sobą podczas rozmów – czy to osobistych, czy telefonicznych. Czasem jednak zdarzają się sytuacje, kiedy musimy zapisać sobie coś istotnego, stworzyć listę zakupów czy spis rzeczy do zrobienia dla drugiej osoby. Wówczas powstaje problem – gdzie to zapisać? Gdzie położyć kartkę, aby o niej nie zapomnieć? Gdzie umieścić zapiski, aby zobaczyła je druga osoba? Wszystkie te sytuacje można łatwo rozwiązać dzięki różnorakim tablicom.

     Tablica kojarzy nam się z czymś, co wykorzystujemy przede wszystkim w pracy albo w szkole. Jednak nic bardziej mylnego – dziś tablice można mieć również w domu, i niekoniecznie muszą one sprawiać, że wnętrze robi się nieestetyczne czy mało przytulne. Warto jednak przed zakupem zastanowić się, czego konkretnie oczekujemy po danej tablicy, jakie ma mieć ona cechy oraz jak będziemy ją użytkować. Pozwoli to na wybór typu produktu, sposobu zapisywania informacji oraz samej estetyki wyrobu.

     Jedne z najpopularniejszych tablic to tablice kredowe. Choć kojarzą się głównie ze szkołą i ogromnymi rozmiarami, to jednak świetnie sprawdzą się również w niedużym wnętrzu. Dziś możemy znaleźć tablice tego rodzaju w różnych kształtach, imitujących np. zwierzęta czy owoce. Taka niewielka tablica stanowi ciekawy dodatek do wykończenia wnętrza kuchni czy pokoju dziecięcego. Kreda również nie musi być uporczywym, brudzącym problemem – wystarczy wybrać taką, która jest niepyląca, albo zdecydować się na nieco droższy marker kredowy. Akcent kolorystyczny uzyskamy po wybraniu kredy albo markerów o różnych barwach.

[smartads]

     Często spotykane są również tablice suchościeralne. Tutaj dobrze jest zadbać o to, aby kupić produkt z wyższej półki, inaczej nie wytrzyma on zbyt długo, a wszystkie napisy, które będziemy chcieli zetrzeć, będą częściowo zostawać na powierzchni tablicy. Wygląd tego typu produktów jest bardzo zróżnicowany. Mogą one być całkiem białe, mieć nadrukowany wzór, np. plan tygodnia czy miesiąca, albo posiadać tło w formie grafiki czy obrazu. Tablice suchościeralne są również tańsze i lżejsze od tablic kredowych, co w wielu wnętrzach może być zaletą. Każda z tych typów tablic może mieć funkcję magnetyczną. Tablice zyskują wówczas istotną dla wielu osób cechę: za pomocą estetycznych i ciekawych magnesów można przyczepić do nich karteczki z istotniejszymi informacjami. W ten sposób zyskujemy dwa rozwiązania w jednej tablicy: możliwość pisania po niej oraz dołączania dodatkowych informacji mocowanych magnesami.

     Rzadkością i większym wydatkiem są tablice fluorescencyjne. Ich cena jest znacznie wyższa i potrzebują dodatkowego zasilania. Tablice tego typu działają na zasadzie użytkowania taśm i lamp LED. Potrzeba do nich również odpowiednich markerów fluorescencyjnych, dzięki którym można umieszczać napisy na powierzchni produktu. Zastosowanie takich tablic w domu to raczej kwestia wyboru estetycznego oraz dekoracyjnego. Na co dzień dobrze sprawdzą się standardowe tablice, zaś ta wykorzystywana może być jako forma reklamy np. przy prowadzeniu restauracji czy baru.

Dodaj komentarz