Modne tornistry dla pierwszaków

     Rozpoczynanie nauki w szkole jest dla dziecka ogromnym wydarzeniem. Po raz pierwszy zostaje poddane próbie samodzielności i musi radzić sobie ze wszystkimi problemami związanymi z przygotowaniem do lekcji oraz organizacją zabieranych ze sobą rzeczy. Jego wsparciem w szkolnych warunkach powinien być odpowiednio dopasowany tornister, który z jednej strony ułatwi pakowanie, a z drugiej pozwoli wszystko znaleźć na czas. Tornister to także prawdziwy przyjaciel pierwszaka, dlatego musi być efektowny, kolorowy i przede wszystkim podobać się dziecku.


Kolorystyka i wzornictwo

     Nawiązując do okresu przejściowego pomiędzy wiekiem przedszkolnym, w którym dominuje jeszcze zabawa a najlepszymi przyjaciółmi są postacie z bajek szkolny tornister dla pierwszaka często nawiązuje wzornictwem do tych dziecięcych motywów. Dekorowany zabawnym potworkiem pochodzącym z dziecięcych fantazji, z pewnością przypadnie do gustu. Dla pierwszaków ważne jest też podkreślenie odrębności płci, dlatego „potworkowy” tornister dostępny jest zarówno w dziewczęcym kolorze pomarańczowym, jak i w barwie niebieskiej z myślą o chłopcach. Kolorowe motywy zwierzęce czy fantastyczne postacie są częstym elementem dekoracyjnym dziecięcych tornistrów. Drugim ważnym aspektem bywa też kolorystyka włącznie ze wspomnianym rozróżnieniem na barwy chłopięce i dziewczęce. Wśród dziecięcych tornistrów dominują te intensywne, przyciągające uwagę, np. zabawny muchomorkowy motyw.

plecaki
Organizacja wnętrza i bezpieczeństwo

     Kolory i motywy dekoracyjne to oczywiście wierzchołek przysłowiowej „góry lodowej”. Dla dziecka najważniejsza jest funkcjonalność tornistra, który powinien być tak wyposażony wewnątrz i na zewnątrz, aby ułatwił pakowanie i wyjmowanie rzeczy. Dzieci w pierwszej klasie często gubią jeszcze rzeczy, dlatego dobry tornister ma wizytownik do jego podpisania. Przyda się również odpowiednio oddzielona przegroda lub kieszeń wewnętrzna na kanapki, które mogą być poważnym zagrożeniem dla zeszytów i książek. Taki plecak posiada starannie przemyślaną podwójną kieszeń wewnętrzną, dzięki której swoje miejsce znajdzie zarówno pudełko ze śniadaniem, jak i butelka z napojem. Kieszeń jest wykonana z wodoodpornego materiału, który gwarantuje, że w razie awarii butelki woda nie uszkodzi książek, czy wnętrza tornistra.

[smartads]

     Tornistry dla pierwszaków nie muszą mieć wielu komór i kieszonek, ponieważ dzieci zazwyczaj noszą niewiele rzeczy, a im więcej możliwych schowków tym trudniej cokolwiek, w nich znaleźć. Ważna jest jednak trwałość plecaka, łatwość jego otwierania i przede wszystkim elementy odblaskowe oraz konstrukcja sprzyjająca kształtowaniu prawidłowej postawy. Wszystkie wymagania spełniają tornistry marki Topgal, doskonale przystosowane do potrzeb pierwszaków, a przy okazji roznieć ciekawe wzorniczo i bardzo kolorowe.

Dodaj komentarz