Przygotowanie domu na przybycie psa

gamon-s

     Adoptowanie psa to wielkie wydarzenie, na które należy się odpowiednio przygotować. Opieka nad nowym pupilem w pierwszych miesiącach z całą pewnością nie będzie należała do najłatwiejszych, jednak odpowiednie przystosowanie miejsca zamieszkania pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek związanych z obecnością psa. O co należy zadbać?


Niezbędne akcesoria

     Przed przyjęciem psa do domu, należy zaopatrzyć się w odpowiednią karmę oraz miski do jedzenia i picia. Warto wybierać spośród naczyń o wysokiej trwałości i dużym ciężarze, wykonanych na przykład z materiałów ceramicznych lub stali nierdzewnej. Warto również pomyśleć o zakupie zwierzakowi kilku zabawek – na rynku znajdziemy mnóstwo takich akcesoriów. Zabawa z psem, poza dostarczeniem mu rozrywki, może również przyczynić się do poprawy jego kondycji.

Opieka

     Posiadanie czworonoga nakłada na właściciela wiele obowiązków. Jednym z nich jest zapewnienie mu stałej opieki, zwłaszcza jeśli chodzi o stan zdrowia. Warto zastanowić się nad możliwością ubezpieczenia zwierzaka oraz zapoznać się z kosztami leczenia i wykonywania badań profilaktycznych. Więcej o konieczności i korzyściach wynikających z przeprowadzania regularnych kontroli stanu zdrowia psów można przeczytać na stronie internetowej lecznicy weterynaryjnej – www.lecznicachylonia.pl.

[smartads]
Zapewnienie bezpieczeństwa

     Aby uniknąć niebezpiecznych wypadków, należy usunąć z mieszkania wszelkie małe przedmioty, które ciekawski pies mógłby połknąć. Poza tym, warto również sprawdzić toksyczność trzymanych w domu roślin – kontakt z niektórymi z nich może stać się przyczyną palpitacji serca, problemów z układem oddechowym, a nawet zgonu (twojezwierzaki.org/artykul/95/rosliny-szkodliwe-dla-zwierzat).

O czym jeszcze warto pamiętać?

     Szczególnych środków ostrożności wymaga ponadto obecność w domu małych dzieci. Do czasu oswojenia ich ze zwierzęciem, w pokojach maluchów powinny być zainstalowane specjalne bramki uniemożliwiające psom przedostanie się do środka. Kolejna kwestia, która często spędza sen z powiek właścicielom psów, to wypadająca sierść. O likwidacji dywanów i chodników powinni pomyśleć szczególnie posiadacze ras o długiej sierści.

Dodaj komentarz