Wieprzowina – zdrowa i smaczna!

     Mięso wieprzowe jest jednym z najbardziej protegowanych produktów spożywczych na całym świecie. Można znaleźć różne dania wieprzowe w każdej kulturze – od mięsa mielonego po kotlety wieprzowe. To mięso bardzo dobrze smakuje przyrządzone z grilla, ale także smażone, duszone. Sprawdza się też w odniesieniu do wielu innych metod gotowania. Jeśli jesteś zwolennikiem zdrowia, prawdopodobnie raczej starasz się mieć w swojej diecie, jak najwięcej warzyw i owoców zamiast produktów mięsnych – takich jak wędliny wieprzowe. Jednak wielu ludzi nie jest do końca świadomych, że istnieje naprawdę wiele pozytywnych korzyści zdrowotnych, z których znane są produkty wieprzowe. Trzeba więc je wnieść do diety! Tutaj znajdziesz istotne informacje na temat ważnych korzyści zdrowotnych wynikających z wieprzowiny.

     Aby zmienić swoje zdanie na temat mięsa wieprzowego, pozwól mi wymienić niektóre składniki odżywcze, który oferuje wieprzowina. Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć, jest to, że wieprzowina zawiera mniej soli i jest to doskonałe źródło białka. Jak wiecie, białko jest bardzo ważnym składnikiem przyczyniającym się do produkcji energii ciała i dla budowania mięśni i siły.

[smartads]

     Ten produkt zawiera również ważne minerały i witaminy, których potrzebuje nasz organizm. Spójrz zatem, co wnosisz do diety swojej rodziny, za każdym razem, gdy przyrządzasz pyszne kotlety wieprzowe.

1. Tłuszcze wieprzowe – sporo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są bardzo korzystne dla zdrowia.
2. Żelazo, które jest bardzo ważnym minerałem dla ludzkiego organizmu.
3. Witamina B12 – 100 g mięsa wieprzowego może dać 70% codziennego zapotrzebowania na witaminę B12, która kojąco wpływa na układ nerwowy.
4. Cynk – wieprzowina jest również dobrym źródłem cynku. Regularne dawki wieprzowiny zapewniają odpowiedni poziom cynku w organizmie.

     Więc następnym razem, gdy będziesz planować obiad – wybierz wieprzowinę! Możesz ją przyrządzić na różne smaczne sposoby, bowiem daje ogrom możliwości, wśród których na pewno znajdziesz swoją ulubioną wersję.

Dodaj komentarz