Trampolina nie tylko dla dzieci

     Trampolina jest rozrywką skierowaną nie tylko dla dzieci, lecz także dla dorosłych. Nie dość, że sprawia mnóstwo radości, korzystnie wpływa również na zdrowie. Co możemy zyskać dzięki zabawom na batucie? Trampolina często znajduje swoje miejsce w naszych przydomowych ogródkach, w przedszkolach, przy restauracjach, sprawiając radość dzieciom. Rodzice cieszą się, że ich dzieci mogą rozładować zgromadzoną energię i wyszaleć się. Sami z kolei mają w tym czasie chwilę spokoju.


trampolina1

     Dorośli mogą również skorzystać z dobrodziejstwa, jakim są trampoliny w przydomowym ogródku. Nikt nie powiedział, że na batucie bawić się mogą tylko dzieci! Dla dorosłych skakanie na trampolinie może stanowić bardzo dobre ćwiczenie fitness. Ta aktywność fizyczna wbrew pozorom bardzo męczy i jest wymagająca fizycznie. W trakcie zwykłego skakania pracują mięśnie całego ciała, dzięki czemu nasz organizm zyskuje wiele korzyści. Jakich?

1. Intensywne spalanie kalorii.
2. Poprawienie kondycji fizycznej i poczucia równowagi.
3. Uelastycznienie pracy mięśni i stawów.
4. Wzmocnienie kości.
5. Dotlenienie organizmu.
6. Poprawienie funkcjonowania układu krwionośnego oraz limfatycznego.

[smartads]

     Nie zapominajmy o jednym z przyjemniejszych aspektów skakania na trampolinie, a mianowicie o świetnej zabawie i endorfinom – hormonom szczęścia, które w trakcie produkuje nasz organizm. Dzieci na pewno ucieszą się z zabawy rodziców na jednym z ich ulubionych sprzętów. Posiadając w swoim ogrodzie taki sprzęt, warto skorzystać z jego dobrodziejstw i, łącząc przyjemne z pożytecznym, zrobić coś dla naszego zdrowia i kondycji.

Dodaj komentarz