Organizujemy urodziny dla dziecka

mama i córka

     Urodziny to ważny dzień dla dziecka. Staje się ono przecież o rok starsze, co przybliża je do tak upragnionej dorosłości. Data urodzin jest więc dobrą okazją do wyprawienia przyjęcia dla malucha – dziecko czuje się wtedy bohaterem dnia. Jednak wraz z wiekiem pociechy charakter imprezy urodzinowej się zmienia. Jak zorganizować idealne przyjęcie dla dziecka w każdym wieku?


Niemowlę

     Maluszek nie rozumie jeszcze idei przyjęcia urodzinowego. Nie wie, co znaczy tort, przychodzący goście i prezenty. Dla niemowlaka warto zorganizować urodziny w domu. Nasza pociecha najlepiej będzie czuła się w znajomym otoczeniu w gronie najbliższych osób. Na imprezy w restauracjach, animatorów i zapraszanie całej rodziny przyjdzie jeszcze czas.

urodziny2
Małe dziecko

     Kilkulatek najczęściej ma swoje ulubione bajki. Dobrym pomysłem jest więc urządzenie przyjęcia tematycznego. Możemy zakupić talerzyki, kubki i balony z bajkowym nadrukiem, a dziecko przebrać za jego ulubionego bohatera. Warto także zaprosić na przyjęcie kostiumowe kolegów malucha z przedszkola. W przypadku przedszkolaka, jako urodzinowa atrakcja sprawdzą się wszelkie proste zabawy urodzinowe dla dzieci. Konkurencje z balonikami, wspólne rysowanie, zagadki – wybór jest naprawdę duży, wystarczy tylko dopasować zabawy do preferencji malca.

Uczeń

     Starsze dziecko będzie się wspaniale bawiło z grupą znajomych ze szkoły. Pozwólmy mu zatem zaprosić osoby, które lubi najbardziej, aby mogło razem z nimi świętować ten ważny dzień. Przygotujmy przekąski, napoje, upieczmy tort. Jeśli budżet nam na to pozwala, możemy też urządzić przyjęcie w popularnej restauracji lub w sali zabaw.

     Urodziny to dla dziecka niezwykle ważny dzień, więc przyjęcie urządzone na jego cześć sprawi mu wielką przyjemność. Warto zaangażować je w przygotowania – wybór dekoracji, zabaw, smaku tortu. Dzięki temu będzie z siebie dumne, że stało się gospodarzem niezapomnianej imprezy urodzinowej.

Dodaj komentarz