Dlaczego warto wybrać biurka z regulacją wysokości dla dziecka?

meble2

     Właśnie nadszedł nowy rok szkolny – warto wówczas pomyśleć o odpowiednim miejscu do nauki dla dziecka. Na taki kąt w domu na pewno składa się także odpowiednie biurko. Od jakiegoś czasu hitem są biurka regulowane, które cechują się poważnymi zaletami. Jakimi?


1. Regulacja wysokości blatu.

     Naczelna opcja biurka regulowanego, która pozwala dopasować wysokość blatu do wzrostu dziecka. Tym samym mebel „rośnie” wraz z maluchem i dostosowuje się do jego wymagań. Regulacja blatu umożliwia także zaoszczędzenie miejsca w pokoju oraz pieniędzy – z jednego biurka może korzystać wówczas kilkoro dzieci o różnym wzroście.

2. Regulacja kąta nachylenia blatu.

     Wysokość to nie wszystko. Istnieje jeszcze możliwość regulowania kąta nachylenia blatu, co z kolei umożliwia wykonywanie wielu odmiennych czynności. Takie rozwiązanie znacząco poprawia komfort pracy, a tym samym – jej wyniki.

3. Solidność wykonania.

     Z racji tego, że biurka regulowane towarzyszą najmłodszym przez wiele lat, dostosowując się do ich oczekiwań, proces produkcji przebiega na najwyższym poziomie, uwzględniając wykorzystanie materiałów najlepszej jakości. Tylko w ten sposób mogą zagwarantować sprawną użytkowość przez długi czas.

meble
4. Bezpieczeństwo dla zdrowia.

     Dostosowanie biurka do wzrostu eliminuje np. konieczność schylania się, co wpływa na utrzymanie poprawnej postawy kręgosłupa. Właśnie z tego względu biurka z regulacją wysokości i kąta nachylenia blatu są tworzone w konsultacji z ortopedami. Ponadto obie regulacje posiadają blokady, które uniemożliwiają przypadkową zmianę ustawień podczas nauki. Bardzo często biurka dla dzieci mają także zaokrąglone rogi.

     Zwróć uwagę, w jaki sposób Twoje dziecko siedzi przy wybranym biurku regulowanym. Aby mieć pewność, że robi to prawidłowo i tym samym dba o kręgosłup, niech skorzysta z poniższych rad:
– Nogi muszą mieć wiele miejsca pod biurkiem, dlatego nie należy umieszczać pod nim niepotrzebnych rzeczy,
– Krzesła biurowe bądź fotele biurowe powinny być ustawione tak, aby uda nie stykały się z brzegiem siedziska.
– Na podłodze musi znajdować się cała stopa, a nie tylko palce.
– Oparcie krzesła biurowego powinno podtrzymywać odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Dodaj komentarz