Skuteczne czyszczenie podłóg

mop

     Mycie podłóg jest uważane za jedną z najmniej przyjemnych czynności podczas sprzątania. Duży wpływ ma na to konieczność czyszczenia jej na kolanach. Jest to nie tylko bardzo męczące, ale też i czasochłonne. Na szczęście na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju mopy, które oszczędzą nam wielogodzinnej walki o czystą podłogę. Jednak jaki sprzęt wybrać i jak myć podłogi, aby zachowały ładny wygląd i nie przyciągały kurzu?


Jaki mop kupić?

     W sklepach znajdziemy różnego rodzaju sprzęty do mycia podłóg. Większość z nich przy czyszczeniu wykorzystuje wodę i środki chemiczne. Niestety nie każda podłoga może być myta w ten sposób. Zły dobór metody czyszczenia powoduje, że podłoga traci swoje walory i może ulec zniszczeniu. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że powierzchnie drewniane nie lubią wilgoci. Zatem czyszczenie ich mokrą ścierką lub mopem może im zaszkodzić. Najlepiej wówczas korzystać ze specjalnych detergentów i czyścić je jedynie wilgotnym sprzętem. Dzięki temu zachowamy ich świeżość i ładny wygląd na długie lata. Zadbajmy zatem o kupno mopa z wyżymarką, która usunie z niego nadmiar wody. Jeśli natomiast czyścimy np. ciemne płytki, to wówczas dobrze sprawdzi się mop z końcówką z mikrofibry, która usunie nawet najmniejszy kurz i brud.

Na co zwracać uwagę przy wyborze mopa?
mop2

     Przy wyborze mopa bardzo ważna jest również wielkość sprzątanej powierzchni. Jeśli musimy dotrzeć do różnych zakamarków, to lepiej kupić mniejszy mop, który wejdzie w każdą szczelinę. Natomiast przy czyszczeniu dużych przestrzeni dobrze sprawdza się płaski mop, który za jednym razem zbiera większość brudu. Nowością na rynku jest mop obrotowy. Sprzęt ten ma okrągłą końcówkę, która kręci się na wszystkie strony. Dzięki temu zbiera kurz nawet z ciężko dostępnych miejsc. Tego rodzaju mop zanurza się w wodzie z detergentem, kolejno odsącza w specjalnej wirówce i potem można nim czyścić każdą powierzchnię. Dobrym rozwiązaniem jest również mop parowy do paneli. Jest to sprzęt, który przy użyciu pary usuwa wszelkie bakterie oraz zabrudzenia.

[smartads]

Dodaj komentarz