Poduszki – sprawdzona dekoracja wnętrz

poduszka

     Te niewielkie dodatki rozświetlą niejeden salon, dodadzą uroku i ciepła naszej sypialni, czy urozmaicą siedziska naszych krzesełek w kuchni. Poduszki nadają pomieszczeniom nowy charakter. Do wyboru jest ich naprawdę wiele; od zwykłych, jednolitych kolorystycznie poduszek, przez zabawne, przypominające konkretną rzecz czy zwierzę, po bogato zdobione z motywami kwiatowymi czy wyszywane ręcznie.

     Poduszki są idealnym dodatkiem, ponieważ są dostępne dla każdego i na każdą kieszeń. Ozdabia się nimi kanapy, fotele, łóżka, krzesełka i czasem parapety. Dzięki różnym gabarytom poduszek umieścić i dopasować je można wszędzie. Poza tym mają dwojakie właściwości: są z jednej strony praktyczne, z drugiej strony pełnią funkcję estetyczną. Które poduszki są najatrakcyjniejsze dla oka?

poduszki
Poduszki ozdobne i dekoracyjne

     Jest to element wyposażenia wnętrza, który ma różne wzory i kolory. Poza standardowymi kolorami jak biel, zieleń czy czerwień, nabyć można poduszki w kolorach nieco bardziej wyrafinowanych jak granat, fiolet czy brąz ze złotym odcieniem. Takie barwy na pewno wypełnią nudne wnętrze. Materiałem, z którego wykonana jest nasza poduszka, nie musi być poliester czy bawełna (najczęściej z nich są produkowane nasze poduszki). Do tworzenia poduszek dekoracyjnych wykorzystuje się również zamsz, len, welur, wełnę a nawet jeans czy akryl. Cena takich poduszek waha się od 10 zł do nawet 400-500 zł. Wśród form wybiera się kwadrat, prostokąt lub okrąg. Faktura ich jest gładka, matowa lub błyszcząca. Poduszki dekoracyjne przeważnie mają określony wzór, motyw lub napis.

Poduszki ręcznie zdobione

     Poduszki typu homemade są wyjątkowo urokliwe i naprawdę niezwykłe, gdyż bardzo często są unikatowe oraz przepiękne. Szczególnie atrakcyjne są poduszki z dzierganymi wzorami, w tym często wyszywany jest na nich warkocz na poszewce z włóczki lub wełny. Przeważnie takie poduszki nie mają wszytych ekspresów, lecz guziki, co nadaje im charakteru. Obecnie są bardzo modne, ponieważ mieszczą się w stylizacji z dawnych lat lub epok (styl vintage).

Dekorowanie poduszek

     Gładkie powierzchnie na poduszkach dekoracyjnych zdobi się różnymi dodatkami krawieckimi. Wśród nich używa się gotowych aplikacji (na przykład kwiatowych), plisów, guzików, koronek, futerka, moheru czy wstążek i kokardek. Modnym sposobem jest również pikowanie poduszek oraz naszywanie czy drukowanie abstrakcyjnych nadruków, przedstawiających esy-floresy czy figury geometryczne.

Własny projekt poduszki
[smartads]

     Popularne stały się też poduszki, które można samodzielnie zaprojektować. Znaleźć się na nich może nasz dowolny projekt lub zdjęcie ukochanej osoby lub pupila. To doskonały prezent lub element wystroju naszego wnętrza. Nasza poduszka może być naprawdę unikatowa, gdyż możliwe jest wymyślenie odmiennego projektu na przód i tył poduszki. Indywidualny projekt można zamówić przez Internet lub w sklepach stacjonarnych.

Oryginalne poduszki dekoracyjne

     Poduszka może przybrać każdy kształt. W sklepach internetowych do wyboru są niezwykłe kształty. Poduszka herbatnik, pieniek, usta czy hot-dog to tylko niektóre zwariowane figury, które przybierają poduszki.

Dodaj komentarz