Czas na piknik!

     Kiedy nadchodzą ciepłe, słoneczne dni, bardzo chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, wybieramy się na spacery, wycieczki lub po prostu organizujemy piknik.
     Aby ten czas był bezpieczny i w pełni wykorzystany, przydadzą się pewne gadżety. Zabierzmy jednak tylko to, co rzeczywiście nam się przyda. W przeciwnym razie objuczymy się jak osiołki i nim dotrzemy na miejsce, będziemy zbyt zmęczeni, by cieszyć się pogodą.

     Kiedy mamy już wybrane miejsce, zaczynamy pakowanie. Na pewno zabieramy duży koc. Warto tez pomyśleć o jakimś podkładzie, aby uniknąć wilgoci i chłodu od ziemi. Jeśli piknikujemy często, możemy zaopatrzyć się w koc termiczny.


     Piknik nie może się obejść bez kosza z łakociami. Skorzystajmy z plastikowych czy tekturowych kubeczków i talerzyków. Koniecznie weźmy coś do picia i to, co nasz maluch lubi zjeść, pamiętając o odpowiednim zabezpieczeniu pożywienia. Jeśli chcemy raczyć się lodami, potrzebna będzie lodówka turystyczna. Do kanapek, wystarczą dostępne na rynku termoopakowania w różnej formie, które pozwalają utrzymać temperaturę (ani nie grzeją, ani nie chłodzą). Ciepłą wodę, która przyda się nam do zrobienia mleka lub herbatki, możemy zabrać w termosie. Mamy wtedy pewność, że nie straci temperatury przez kilka godzin piknikowania. Na powietrzu wszystko smakuje lepiej, więc dzieci mogą zaskoczyć nas wilczym apetytem.

[smartads]
     Dla maluszków konieczny będzie zapas pieluszek i chusteczek nawilżanych. Chusteczki przydadzą się nie tylko do przewijania. Gdy piknikujemy ze starszakiem, również warto je mieć, żeby w razie potrzeby przemyć ręce przed jedzeniem, czy buzię umorusaną łakociami. W ostatnim czasie popularne stały się żele antybakteryjne, którymi można łatwo zdezynfekować ręce w warunkach plenerowych, w piaskownicy. Przydadzą się także woreczki na zużyte pampersy. Zabierzmy mniejszy kocyk lub specjalne podkłady do przewijania, gdy maluch lubi robić psikusy podczas zmiany pieluchy.

Dodaj komentarz