Jak zorganizować urodziny tematyczne?

ORGANIZOWANIE URODZIN TEMATYCZNYCH.
urodziny     Twoje dziecko jest zafascynowane postacią z książki, bajki, światem fantasy, a może jest całkowicie oddane swojemu hobby? Jeśli tak, to urodziny tematyczne będą dla niego odpowiednie. Firmy mają w swojej ofercie propozycję urządzania urodzin o określonej tematyce w salach zabaw, np. bal księżniczki, kraina elfów, wioska indiańska, piraci, kosmos, mały kucharz. Podczas tej ostatniej uczestnicy wycinają czapki kucharskie, dekorują je, bawią się w gotowanie zupy z niespodzianką i tworzenie obiadu z plasteliny. Możesz również skorzystać z usługi organizacji urodzin w domu z udziałem animatorów. Wystarczy opowiedzieć o zainteresowaniach swojego dziecka, a firma przygotuje:
– oprawę graficzną (zaproszenia, przebranie dla animatora, dekoracje),
– program urodzin w całości nawiązujący do tematu przewodniego,
– projekt tortu związanego z tematem.
Jest to dość dobre rozwiązanie z punktu widzenia finansowego.
Kino albo teatr
     Jeśli maluch jest kinomaniakiem albo lubi teatr, to ma możliwość spędzenia urodzin w ulubionej oprawie. W cenie takich urodzin zwykle jest m.in. seans filmowy, mały zestaw popcornu, zwiedzanie kabiny operatora i do dyspozycji kącik w kinie, gdzie można zjeść tort albo obejrzeć spektakl. Istnieje również możliwość zamówienia przedstawienia z zabawą, tylko dla gości małego jubilata. Aktorzy mogą też przyjechać do domu. Czasem minusem takich nietypowych urodzin jest fakt, iż poza zaproszonymi osobami, uczestniczą w nich też inne dzieci, które akurat wykupiły bilet, ale o to należy dopytać organizatora.
Twórcze
     Urodziny można spędzić również twórczo. Od niedawna takie imprezy urządzają muzea. Zabawa prowadzona jest w formie warsztatów i trwa dwie godziny. Rodzice wybierają temat imprezy, może być np. związany z aktualną wystawą. Pracownicy muzeum proponują choćby tematykę afrykańską, ceramiczną (maluchy poznają m.in. historię porcelany) oraz rzeźbienie.
Muzyczne
     Chyba najbardziej popularne są urodziny z bębnami. Animator przywozi odpowiednią ilość bębnów, tak aby każde dziecko mogło grać. Organizuje muzyczną wyprawę, w międzyczasie ucząc dzieci wystukiwania rytmu. Na koniec zwykle wszystkie dzieci wspólnie grają i śpiewają piosenkę urodzinową dla jubilata.
urodziny

Eksperymentalne
     W ramach przyjęcia każdy z uczestników poczuje się młodym odkrywcą i naukowcem poprzez uczestnictwo w eksperymentach przyrodniczych i efektownych demonstracjach, nawet wybuchowych. Wspaniały sposób na połączenie zabawy z nauką. Urodziny prowadzi szalony naukowiec, który prezentuje eksperymenty i wyjaśnia wszystkie związane z nimi zjawiska. Każde dziecko otrzymuje pamiątkę z szalonego pokazu.
Informatyczne
     Dla dzieci w wieku szkolnym organizowane są „Urodziny z RoboCAMP”, czyli trzygodzinne zajęcia w domu jubilata polegające na budowie i programowaniu robotów. Ciekawe zajęcia, które mogą być inspiracją dla twojego dziecka.
Wspinaczka
     W klubach wspinaczkowych organizuje się urodziny, których głównym punktem jest korzystanie ze ściany wspinaczkowej. Jest to oferta raczej dla dzieci od lat pięciu. Zwykle wliczona jest opieka dwóch instruktorów. Poza wspinaniem się, dzieci mają możliwość chodzenia po linie, przeciągania liny, a nawet wchodzenia do namiotu wiszącego w powietrzu oraz skakania na batucie.
     Urodziny nastolatka nie są już takie proste. Zwykle starsze dzieci spotykają się w domu i nie bardzo wiedzą, co ze sobą zrobić, oprócz poczęstunku i puszczenia muzyki. Bardziej rozrywkowe towarzystwo, może trochę potańczyć. Podsuwam tu jeszcze kilka pomysłów do wykorzystania, aby rozkręcić imprezę. Zorganizowanie gier typu: kalambury, wygibasy, taniec na macie tanecznej, karaoke.

[smartads]
     Jeśli jest możliwość zorganizowania urodzin na dworze, wspaniale sprawdza się grill i przypomnienie sobie zabaw z dzieciństwa.
     Nastolatki lubią też przebieranki, warto dla urozmaicenia zorganizować np. piżama party lub zabawę tematyczną: urodziny baśniowe, piraci albo lata 70-te.
   Jeśli nie bardzo jest miejsce w domu, nastolatki mogą zaprosić swoich rówieśników do kręgielni, na dyskotekę lub do klubu młodzieżowego.

eva

Image courtesy of digitalart / FreeDigitalPhotos.net

Dodaj komentarz