Jak kupować prezenty aby nie wylądowały w koszu?

prezenty

     Wybór prezentów jest dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Zamiast cieszyć się nadchodzącymi świętami martwimy się o wybór odpowiednich upominków dla naszych bliskich i przyjaciół. Zależy nam na tym, aby prezenty były trafione i sprawiły wielką radość obdarowanemu. Niestety nie zawsze tak jest. Coraz częściej zdarza się, że zamiast cieszyć, prezenty lądują głęboko w szufladzie albo co gorsza w koszu. Dlaczego tak się dzieje?

     Najczęstszym powodem jest brak pomysłu. Bez względu na to czy kupujemy prezent dla dziecka, dla męża czy przyjaciółki możemy mieć problem z wyborem upominku. Kupując prezent rok w rok mamy wrażenie, że wszystkie ciekawe pomysły już nam się wyczerpały. By nie wpaść w rutynę trzeba szukać nowych inspiracji i świeżych pomysłów. Często jest tak, że kupowanie prezentów zostawiamy na ostatnią chwilę. Efekt jest taki, że zamiast kupić przemyślany, dobrze dopasowany upominek, kupujemy to, co akurat wpadnie nam w ręce, albo co gorsza damy się „nabrać” na chwytliwe hasło reklamowe lub przykuwającą uwagę reklamę w supermarkecie. Częstym błędem jest także to, że kupujemy takie prezenty jakie sami chcielibyśmy dostać. Jeśli lubimy czytać kupujemy wszystkim dookoła książki, nie zastanawiając się czy taki prezent im się spodoba. Nic więc dziwnego, że spora część prezentów ląduje po świętach głęboko w szufladzie. Można tego uniknąć. Jak? Wystarczy chwilę zastanowić się, spróbować odszukać w pamięci czy syn, mąż lub przyjaciółka kiedyś wspominali co chcieliby dostać, co by się im przydało itp.

[smartads]

     Ciekawym pomysłem są sklepy modelarskie które oferują zabawki dla małych i „dużych chłopców”. Warto czasem przypomnieć sobie o ich ukrytych marzeniach i postarać się je spełnić. Można to zrobić bez wychodzenia z domu kupując w internetowym sklepie modelarskim. Kurier przywiezie paczkę. Uniknie się także stania w bardzo nielubianych kolejkach do kasy. Jeśli ciężko nam określić czyjeś zainteresowania warto kupić coś praktycznego. Przedmioty użytkowe zawsze znajdą swoje zastosowanie. Oczywiście powinny one być dobrane do wieku oraz płci obdarowanego, ale klasyka zawsze jest na czasie, bez względu na to czy dotyczy zestawu noży, ubrań czy innych rzeczy. Świetny pomysłem są także prezenty wykonane własnoręcznie. Gotowe pomysły można znaleźć na różnego rodzaju blogach i portalach z materiałami video. Nie musi to być nic skomplikowanego. Świetnie sprawdzą się np. własnoręcznie wykonana ramka na zdjęcia, zrobione na drutach ciepłe skarpetki, sweter lub zakładka do książki. Takie prezenty cieszą najbardziej, ponieważ podarowaliśmy to co jest najcenniejsze, a więc swój czas i zaangażowanie. A do tego taki prezent jest jedyny w swoim rodzaju. Jeśli kompletnie nie masz pomysłu zawsze możesz zapytać wprost jakiego rodzaju upominek sprawiłby im radość. Co prawda nie będzie niespodzianki, ale za to unikniemy niebezpieczeństwa nietrafionego prezentu.

Dodaj komentarz