Co powinien zawierać krem na przebarwienia?

wiosna

     Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią coraz śmielej wyglądające zza chmur słońce. Dla naszej twarzy może oznaczać to jedno: kłopoty w postaci przebarwień. Jak więc sobie z nimi radzić?

     Przede wszystkim pamiętaj o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Jeśli decydujesz się na krem do pielęgnacji na dzień, wybierz taki, który będzie zawierał filtr. Jest to szczególnie istotne w okresie wiosennym, kiedy twarz jest narażona na mocniejszy kontakt ze słońcem po kilku miesiącach zimowej przerwy. O kremach z filtrem powinny również pamiętać osoby, które jeżdżą na nartach. Jeśli twarz będzie chroniona w nieodpowiedni sposób, mogą się na niej pojawić przebarwienia. Jak z nimi walczyć?

Te składniki mają rozjaśniającą moc

     W batalii skuteczny będzie krem na przebarwienia marki Garnier, gdyż bardzo dobrze sprawdzą się te produkty, które w swojej formule zawierają wyciąg z cytryny oraz witaminę C. Ten aktywny składnik jest znany ze swoich właściwości rozjaśniających. Dzięki regularnemu stosowaniu, będziemy mogły pozbyć się nieestetycznych plamek na twarzy, a także wyrównać koloryt skóry. Pomocny w procesie redukcji przebarwień może być także kwas salicylowy. Ta substancja ma również pozytywny wpływ na proces odbudowy skóry.

Domowe sposoby oraz peelingi

     W walce z przebarwieniami pomocne może okazać się stosowanie maseczek. Niektóre z nich możesz przygotować sama w domu. Na tarce wystarczy zetrzeć zielonego, surowego ogórka. Następnie należy do niego dodać łyżkę soku z cytryny oraz łyżkę jogurtu albo twarogu. Po dokładnym wymieszaniu produktów maskę nakłada się na twarz na około 20 minut.
     Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się przebarwień, musisz uzbroić się w cierpliwość i systematycznie używać określonych kosmetyków. W przypadku sporadycznych plamek preparaty dostępne w drogeriach powinny okazać się wystarczające. W momencie, gdy problem się nasila, powinnaś udać się do dermatologa, który może zalecić wykonanie serii specjalnych peelingów albo zdecydować o usunięciu przebarwień za pomocą lasera. Takie zabiegi najlepiej wykonywać jesienią albo zimą, kiedy nasza twarz nie jest tak bardzo narażona na działanie promieni słonecznych. Ale nawet wtedy, lekarz zaleca stosowanie mocnych filtrów ochronnych.

Dołącz do rozmowy

4 komentarze

  1. Od dawna walczę z przebarwieniami i każdego roku sytuacja się powtarza. Może rzeczywiście warto skorzystać z pomocy dermatologa…

  2. Ciekawy artykuł nie wiedziałam właściwie jaki skład powinien mieć dobry krem na przebarwienia.
    Teraz będe uważniej wybierać kosmetyk dla siebie.

  3. Nie stosuję domowych maseczek, ogórek mnie uczula. Chętnie natomiast je kupuję, przetworzone kosmetyki rzadko mnie uczulają, może nie są tak skuteczne ale lepsze to niż nic 😉

  4. Używam różnych maseczek i kremów przeciwko przebarwieniom. Jak jest słońce to stosuję się do rad i korzystam z kremu z filtrem, źle na tym nie wychodzę 🙂

Dodaj komentarz