Jak wychować inteligentne dziecko?

dad3

     Przyszli rodzice bardzo chcieliby, żeby ich dziecko było zdrowe, dobrze się rozwijało, maiło wrodzoną ciekawość świata, zdolności i talenty. Aby tak się stało, warto przygotować małemu człowiekowi jak najlepsze ku temu warunki. Już rok przed poczęciem się dziecka rodzice muszą zadbać o swoje zdrowie i prawidłowo się odżywiać. Zarówno przyszła mama, jak i przyszły tata powinni umieścić w jadłospisie surowe warzywa i owoce, nie przejadać się, lecz codziennie zadbać o solidne, obfite w białko śniadanie. Korzystnie wpływa też rezygnacja z cukru i słodyczy.

     Częste spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, wolne rodniki obecne w organizmie, podobnie jak brak ruchu i praca w pozycji siedzącej, pogarszają jakość męskiego nasienia. Plemniki mogą być wówczas zniekształcone, zmutowane i osłabione. Zdrowe komórki spermy nie tylko ułatwiają poczęcie, lecz znacząco wpływają na prawidłowy rozwój dziecka. Przyszły tata powinien zadbać o zdrową dietę – bogatą w przeciwutleniacze (zwalczające wolne rodniki), kondycję fizyczną i eliminację stresu. Już przed poczęciem dziecka zaleca się rezygnację z używek, takich jak alkohol i papierowy, korzystne jest zażywanie ruchu, np. codzienny spacer.

rtest

Rola DHA

     Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT) to składniki potrzebne do właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Mózg dziecka w błyskawicznym tempie rozwija się już w pierwszym miesiącu ciąży, dlatego dużo wcześniej trzeba zadbać o to, by organizmie matki, a później w jej pokarmie, nie zabrakło tych cennych składników. Szczególnie ważne w życiu płodowym dziecka oraz pierwszych 12 miesiącach po urodzeniu są nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i zawarty w nich kwas DHA. Kobietom, które chcą mieć zdrowe i inteligentne dziecko, zaleca się spożywanie jajek, mięsa i jego przetworów, ryb i orzechów. Można też przyjmować kapsułki z rybim tranem lub olej lniany.

Kwas Foliowy

     Jest bardzo ważnym elementem przygotowania do poczęcia dziecka. Jego obecność w organizmie matki zapewnia prawidłowy rozwój kręgosłupa i mózgu płodu. Niedobór w pierwszych tygodniach ciąży powoduje u dziecka poważne wady rozwojowe, takie jak rozszczep kręgosłupa, niedorozwój mózgu, wodogłowie, ale może też być przyczyną poronienia. Każda kobieta powinna przyjmować 4 mikrogramy kwasu foliowego dziennie, co najmniej 3 miesiące przed planowaną ciążą oraz przez cały okres jej trwania.

[smartads]

Naturalny pokarm

     Mleko matki to najlepszy pokarm dla nowo narodzonego dziecka. Pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, w tym kwasy Omega-3, które wpływają na prawidłowy rozwój oczu i mózgu dziecka. Dzieci karmione mlekiem matki mają większą odporność i są mniej narażone na infekcje. Badania pokazują, że karmienie przez co najmniej 6 miesięcy zwiększa iloraz inteligencji i przyczynia się do sukcesów dziecka w późniejszym wieku.

Dodaj komentarz