Egipskie kurorty przyjazne rodzinie

urlop wakacje
by njaj/freedigitalphotos.net

     Kojarzony z historycznymi pamiątkami, wspaniałym klimatem i licznymi atrakcjami, jest jednym z tych państw, które dla podróżujących rodzin stają się wyjątkowo atrakcyjne. Tu przygoda, nauka i dobra zabawa łączą się ze sobą, szczególnie w chwili, gdy postawimy na wypoczynek na Półwyspie Synaj.

     Egipt to nie tylko gwarny Kair i piramidy, do których ustawiają się ogromne kolejki. To również komfortowe kurorty nad Morzem Czerwonym oraz wspaniałe atrakcje, które czekają na terenie Półwyspu Synaj. Nie brak tu miejsc idealnych dla piechurów oraz dla tych, którzy stawiają na odkrywanie tajemnic przeszłości. Beduini, rafy koralowe, plaże… wszystko to czeka na nas w tej części Egiptu. Chcesz spędzić na Synaju czas w możliwie najciekawszy sposób? Sprawdź tutaj, jakie atrakcje całej rodzinie poleca tu Rainbow Tours – biuro, w którego ofercie kurorty leżące na Synaju już dawno zajęły stałe miejsce.

[smartads]
Najmodniejsze kurorty i ich atrakcje

     Modne kurorty łączy wiele. Piękne plaże, hotelowe baseny i moc atrakcji, dzięki którym mali turyści nie będą się tu nudzić to podstawa. Szarm el-Szejk jest ośrodkiem turystycznym, który turyści wybierają najchętniej. Dzieje się tak ze względu na ogromną ilość atrakcji w postaci basenów oraz parków rozrywki dla dzieci. Wielkim walorem tego kurortu jest również bliskość atrakcyjnych terenów nurkowych oraz szeroka oferta ośrodków, w których i dorośli, i dzieci mogą poznać tajniki tej dyscypliny. W gronie popularnych ośrodków turystycznych znajduje się również Dahab – kolejny kurort idealny dla rodzin z dziećmi i pasjonatów sportów wodnych. Taba oraz Nuweiba to kolejne ośrodki wypoczynkowe, z których skorzystać można w tej części Egiptu.

Tu warto się wybrać

     Nurkowanie, plażowanie i pływanie w morzu to najważniejsze atrakcje, które całej rodzinie sprawią wiele radości. By jednak rozbudzić w dziecku podróżniczą pasję, warto zabrać je na fascynującą wycieczkę w głąb Synaju. Takie wyprawy wielu organizatorów oferuje jako imprezy fakultatywne, z których można skorzystać w trakcie wczasów nad Morzem Czerwonym. Wyprawa na Górę Mojżesza to jedna z ciekawszych propozycji. Wspaniałą przygodą jest też safari na wielbłądzie oraz wizyta w beduińskiej wiosce. Wielu wrażeń całej rodzinie dostarczy także pobyt w wąskiej dolinie Wadi al-Dajr. Leżąca między Górą Świętej Katarzyny a górą Synaj, znana jest przede wszystkim z cennego zabytku wpisanego na listę UNESCO. To Klasztor Św. Katarzyny, wzniesiony w miejscu, w którym Mojżeszowi objawił się Anioł Pański.

     Egipt to nie tylko piramidy i plaże. To wspaniałe góry, beduińskie wioski oraz cenne zabytki Synaju. Wizyta w tej części kraju to moc różnorodnych atrakcji, a jednocześnie doskonałe warunki pobytu dla tych, którzy podróżują po Kraju Faraonów ze swymi pociechami.

Dodaj komentarz