Majówka z maluchem – co zabrać

dziecko18Weekend majowy to świetna pora na wspólne rodzinne wyjazdy. Aby z sukcesem zorganizować majówkę z dziećmi, warto zadbać o detale. Oto lista must have akcesoriów na wiosenną wycieczkę z pociechą.

Przekąski

W podróży czy na pikniku najlepiej sprawdzają się małe kanapeczki, które dziecko bez problemów utrzyma w rączce. Maluch ze smakiem zje również biszkopty, a także kawałki owoców, np. jabłek. Jeśli natomiast wyjeżdżamy z niemowlakiem, warto wcześniej przygotować termos z gorącą wodą i mleko w proszku, które z łatwością przygotujemy w każdym miejscu. Dla kilkumiesięcznego malca możemy zabrać dania w słoiczkach.

Napoje

Najlepsza będzie woda – jej picie to zdrowy nawyk, dlatego warto rozpocząć przyzwyczajanie do niej dziecka tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Podawajmy ją maluchowi jak najczęściej, zwłaszcza, gdy jest gorąco. Dzięki temu zapobiegniemy odwodnieniu.

Butelka z wodą i apteczka

Oprócz wody pitnej warto zabrać jeszcze butelkę ze zwykłą wodą do przemywania rąk przed jedzeniem. Jeśli na pikniku dziecko się skaleczy lub przewróci, będziemy mogli szybko umyć ranę, a następnie ją opatrzyć.

Śliniak jednorazowy / serwetka

Aby uchronić ubranie malca czy tapicerkę samochodu przed zabrudzeniem, możemy zabrać ze sobą paczkę śliniaków jednorazowych – po użyciu po prostu je wyrzucamy do śmieci. Starszemu dziecku warto położyć na kolanach chusteczkę lub papierową serwetkę.

Wilgotne chusteczki

Przydadzą się, gdy wyjeżdżamy z niemowlakiem. Dzięki nim przewijanie malucha nie będzie problemem. Pamiętajmy także o zapasie pieluszek jednorazowych – lepiej zabrać większą ilość, niż w pośpiechu wracać do domu lub poszukiwać sklepu z potrzebnymi produktami dla dziecka.

Coś przeciwdeszczowego

Na początku maja pogoda lubi płatać figle nagłymi ochłodzeniami czy deszczem. Warto więc zabrać ze sobą cieplejsze bluzy i wodoodporne kurtki, a dla malucha osłonkę przeciwdeszczową na wózek. Taki artykuł można łatwo zakupić w sklepach z akcesoriami dla dzieci, a także na wyprzedażach. Dzięki temu nagłe pogorszenie pogody przestanie nam być straszne. Polecamy przejrzeć ofertę wyprzedaży online w Limango.

Aby smyk nie nudził się podczas podróży, warto także zapakować jego ulubione zabawki lub książeczki. Natomiast na miejscu przyda się piłka – będziecie mogli rozegrać rodzinny mecz.

Artykuł przygotowany we współpracy z:
logo[1]

Dodaj komentarz