Zaburzenia snu w pierwszym trymestrze ciąży

ciaza-sen

     Pierwszy trymestr – trzy dolegliwości, których możesz się spodziewać. Prawie wszystkie kobiety w ciąży, w pewnym momencie mają problemy ze snem. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że gdy jesteś w ciąży, nudności, zgaga i stała potrzeba oddawania moczu to rzecz normalna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju snu i problemów z nim można się spodziewać w pierwszym trymestrze ciąży.Drzemki

     Na początku ciąży zaczniesz odczuwać senność w ciągu dnia. Wysoki poziom progesteronu doprowadza do tego nagłego głodu drzemek. Progesteron jest hormonem, który pomaga regulować kobiecy cykl reprodukcyjny. To on jest przyczyną, senności. Duża ilość tego hormonu może zmienić Twój normalny dzień pracy w maraton. Możesz czuć się zużyta lub podejrzewać, że masz grypę. O dziwo, progesteron może zakłócać sen w nocy, co prowadzi do jeszcze większego zmęczenia w ciągu dnia. Wszystko, co możesz zrobić, to przysypiać jak najwięcej i łapać krótkie drzemki, kiedy tylko możesz.

ciaza-sen-trymestr1
Brak komfortu

     Zmiany w piersiach mogą sprawić, że trudno Ci będzie znaleźć wygodną pozycję do spania, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajona do spania na brzuchu. Pierwszy trymestr to idealny czas, aby rozpocząć przyzwyczajanie się do spania na lewym boku. Pozycja ta poprawia przepływ krwi i składników odżywczych do macicy i płodu. Pomaga również organizmowi pozbyć się odpadów i płynów.

Stała potrzeba oddawania moczu

     Twoja macica rośnie, co powoduje nacisk na pęcherz i skłania Cię do odwiedzin w łazience częściej, niż byś chciała. Pomimo, że może to być męczące, pamiętaj aby pić dużo płynów w ciągu dnia, a lekko je ograniczyć późnym popołudniem i wieczorem.

[smartads]
Nie jesteś sama

     Jeśli daje Ci się we znaki nocne czuwanie i zmęczenie w ciągu dnia, to pamiętaj, że nie jesteś sama. Ponad połowa kobiet w ciąży ucina sobie co najmniej jedną drzemkę od poniedziałku do piątku, a 60% dodaje do tego co najmniej jedną drzemkę w czasie weekendu. Podsumowując: Spodziewaj się, że Twój pierwszy trymestr będzie męczący. Słuchaj swojego ciała, gdy mówi, aby spowolnić lub odpocząć.

Zaburzenia snu w czasie ciąży

Dodaj komentarz