zdrowe żywienie

     Wiosna to dobry czas, by rozpocząć porządki. Poza mieszkaniem warto jednak zająć się także swoim organizmem i przeprowadzić detoksykację domowymi sposobami. Czemu służy ten proces? Jakie metody zastosować? Jakich efektów można się spodziewać? O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule.

Skąd się biorą toksyny?
     Każdego dnia mamy kontakt z mnóstwem barwników oraz substancji konserwujących. Niektóre z nich mogą niekorzystnie wpływać na nasz organizm. Źródłem toksyn może być również dieta bogata w tłuszcze nasycone oraz cukry. Dodatkowo wraz z pokarmem pochodzenia zwierzęcego wprowadzamy nieświadomie do ciała resztki antybiotyków. Oprócz tego toksyny mogą przedostać się do organizmu wraz z lekami, dymem papierosowym czy alkoholem. Zwiększamy również ich ilość pijąc herbatę czy kawę. Tksyny znajdują się również w środowisku, które nas otacza i dostają się do organizmu nawet wraz z zanieczyszczonym powietrzem. Nie wszystkie toksyny udaje się na bieżąco usunąć z organizmu, ponieważ mają tendencje do gromadzenia się w układzie pokarmowym, tkance tłuszczowej oraz w płynach ustrojowych. Często najbardziej zanieczyszczonymi narządami są wątroba, jelita, nerki oraz płuca.

dieta karmiącej

Objawy zanieczyszczenia organizmu
     Toksyny gromadzące się w naszym ciele mogą powodować złe samopoczucie i zaburzenia. Często trudno zdiagnozować ból głowy mdłości zaparcia, przewlekłe zmęczenie czy spadek libido. Nadmiar toksyn może dawać także objawy psychiczne takie jak: obniżony nastrój brak koncentracji, energii i nerwowość. Często występują problemy ze strony układu pokarmowego: wzdęcia i gazy, biegunki, zespół jelita drażliwego. Osoby, których organizm jest zanieczyszczony mają także osłabiony system immunologiczny a przez to skłonność do infekcji. Innym objawem mogą być zmiany pojawiające się na skórze: trądzik wypryski, pokrzywka czy sucha cienista cera. Toksyny sprzyjają wystąpieniu alergii. Skutkiem przeciążenia toksynami może być uczucie zimna bóle stawów, bezsenność. Pojawiają się często problemy z przeminą materii. Duża ilość toksycznych substancji może doprowadzić do poważnych chorób: cukrzycy, miażdżycy, kamicy, podwyższonego poziomu cholesterolu i trójglicerydów.

[smartads]

Korzyści dla ciała
     Dzięki przeprowadzeniu skuteczniej kuracji oczyszczającej organizm osiąga homeostazę (równowaga ustrojowa), tkanki są lepiej odżywione, a uszkodzone ulegają regeneracji. Zwiększa się wydolność fizyczna, wzrasta jakość życia i witalność . Poprawia się wchłanianie witamin i minerałów , dzięki czemu podnosi się wydajność organizmu, jest zwiększona odporność, znikają dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Inna korzyścią jest lepsza koncentracja pamięć, większy spokój, głęboki sen, oraz wyższa ilość energii w ciągu dnia. Detoksykacja ma również bardzo dobry wpływ na urodę, łatwiej zgubić zbędne kilogramy, poprawia się stan skóry i cery a włosy przestają wypadać. Dzięki niej opóźnia się proces starzenia.

Dodaj komentarz